RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Zalando
  • Onderwerpen Bedrijfsresultaten
  • Geografie Duitsland
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Zalando wil omzettij keren met sport en speelgoed

icon
Mode13 maart, 2024

Zalando verliest omzet en klanten, dus zoekt de e-commercereus een nieuwe strategie. De modewebshop wil nu ook ‘lifestyle’-producten aanbieden, zoals kinderspullen en sportartikelen.

Omzet gezakt in 2023

Zalando kampt met een dalend aantal klanten (net geen 50 miljoen, tegenover 51 miljoen in 2022) en minder bestellingen. Alleen het bedrijfsresultaat (EBIT) klom van 185 miljoen euro naar 350 miljoen euro, goed voor een licht hogere winstmarge van 3,5%. De helft van de winst komt van de kledingverkoop.

De bruto-omzet (de waarde van alle verkopen) daalde met 1,1% tot 14,6 miljard euro, terwijl de eigenlijke omzet (de commissies en eigen verkopen van Zalando) met 1,9% zakte tot 10,1 miljard euro. Kledingverkoop was goed voor ruim 8,5 miljard euro van die omzet, de rest komt uit andere activiteiten zoals fulfilment voor andere partijen en reclame.

Geld op meerdere fronten

Die cijfers dwingen Zalando elders groei te zoeken. “Het gemiddelde Europese huishouden besteedt meer dan de helft van zijn besteedbaar inkomen aan lifestyleproducten. Dat betekent dat Zalando met hen kan meegroeien, terwijl ze op verschillende gebieden geld uitgeven”, klinkt het. Het bedrijf wordt zo meer dan een modemarktplaats, met aparte proposities voor categorieën zoals Sport en Kinderen & Familie.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Ook op externe fulfilment voor merken wil Zalando volop inzetten. Vorig jaar werd ZEO Business gelanceerd, waarmee partnermerken de logistieke infrastructuur, software en services buiten het platform kunnen gebruiken voor hun e-commerce, zelfs om te verkopen bij rivalen zoals About You, Asos of Otto. ZEOS is nu al winstgevend met een omzet van 0,9 miljard euro en op middellange termijn ziet Zalando die B2B-activiteiten uitgroeien tot een heuse miljardenbusiness.

Een nieuwe strategie betekent nieuwe langetermijnprognoses: tegen 2028 rekent Zalando nu op een bruto- en netto-omzet die jaarlijks 5 tot 10% groeit op een EBIT-marge van 6 à 8%. Met zowel B2C als B2B wil Zalando op de lange termijn het equivalent van 15% van de Europese modemarkt dekken, die 450 miljard euro waard is.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode28 oktober, 2026
    Britse regering waakt over dreigende ontmanteling Poundland

    Is de ondergang van Poundland onafwendbaar, of willen de Amerikaanse eigenaars meer verdienen aan de ontmanteling van de discountketen dan aan een redding? De Britse regering stelt zich die vraag nu investeringsmaatschappij Gordon Brothers een overnamebod heeft afgewezen. Zo'n 12.000 banen staan op het spel.

  • icon
    Mode28 oktober, 2026
    BHV Marais vraagt gerechtelijke reorganisatie aan na turbulente periode

    Het iconische warenhuis BHV Marais heeft vandaag zijn aanvraag voor gerechtelijke reorganisatie ingediend bij de rechtbank voor economische activiteiten in Lyon. De directie benadrukt dat deze stap nodig is om het herstelplan te beschermen en de werkgelegenheid voor 700 medewerkers te behouden. Het warenhuis blijft tijdens de procedure gewoon open.

  • icon
    Mode27 oktober, 2026
    [In Beeld] De Bijenkorf vernieuwt 9.000 m² in Amsterdam

    De Bijenkorf heeft de tweede en derde verdieping van zijn warenhuis aan de Dam in Amsterdam grondig vernieuwd. Met 9.000 m² aan vernieuwde winkelruimte, nieuwe merken, beautyconcepten en horecavoorzieningen wil het warenhuis sterker inzetten op beleving en persoonlijke service.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail