RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Redactie
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Supermarkten derven jaarlijks 185.000 ton voedsel

icon
Food25 mei, 2015

Economische derving vers

De schatting komt per jaar neer op ongeveer 24.000 ton brood, 16.000 ton voedsel dat deels bestaat uit dierlijke producten en 145.000 ton overige producten.

 

Dit volume zou volgens de onderzoekers in 2013 neerkomen op een economische derving van 3,6% van de totaalomzet aan producten die niet zijn verkocht vanwege reststroom of diefstal en vers dat afgeprijsd werd verkocht.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Deze geschatte derving is het grootst bij slagerijproducten (9,3%), gevolgd door agf (5,6%), vleeswaren en kaas (4,7%), bakkerijproducten (5,8%), zuivel (2,1%) en kruidenierswaren (0,2%).

 

Reststroom beperken en verwaarden

Het rapport geeft aan welke mogelijkheden zijn onderzocht om reststromen te beperken en hoogwaardig te verwaarden. Zo is één manier om reststromen te beperken de mogelijkheden nagaan van een langere houdbaarheidsdatum voor ongekoelde producten.

 

Indirecte stromen kunnen tevens worden verwaard tot producten die geschikt zijn voor menselijke consumptie. Enkele supermarktketens, waaronder Ekoplaza en Plus, zijn hier momenteel mee bezig. Zo verkoopt Ekoplaza groentenomelet en groentensoep en brengt Plus sinds 1 mei Overlekker-soep en -saus (gemaakt van reststromen tomaten en uien) in 13 Plus-supermarkten.

 

De onderzoekers adviseren verder om onbenutte directe reststromen via het distributiecentrum aan charitatieve organisaties te leveren, de informatiestroom tussen deze organisaties en de supermarkten te verbeteren en de productaansprakelijkheid van gedoneerde producten te verleggen naar Voedselbanken Nederland. Ook wordt geadviseerd om bioraffinage als mogelijkheid voor verwaarding te onderzoeken.

 

Klik hier om het volledige rapport te lezen.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food16 oktober, 2026
    Aldi voert de forcing over zondagsopeningen

    In een overleg met de vakbonden heeft Aldi vrijdag bevestigd dat het zo snel mogelijk alle winkels in België op zondagochtend wil openen. Maar een akkoord hierover lijkt nog veraf.

  • icon
    Food16 oktober, 2026
    Winkelrekken Delhaize en Albert Heijn raken weer gevuld

    De ondernemers van Delhaize kunnen opnieuw bestellingen plaatsen, terwijl ook de winkels van Albert Heijn weer normaal beleverd worden. Maar de webshop van Albert Heijn herstart ten vroegste volgende week.

  • icon
    Food15 oktober, 2026
    Cyberincident: Albert Heijn hervat leveringen, status quo bij Delhaize

    Nadat in de loop van woensdag de distributiecentra van Albert Heijn weer operationeel werden, hervat de retailer de reguliere leveringen van zowel houdbare producten als versproducten. Bij Delhaize blijft het alternatieve systeem nog van kracht.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food23 september, 2026
    Van Eerd vecht veroordeling aan: “OM maakte er een zootje van”
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Food23 september, 2026
    AB InBev kaapt Champions League na 33 jaar weg bij Heineken
  • icon
    Algemeen22 september, 2026
    Nieuw distributiecentrum anticipeert op verdere groei voor Bol
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail