RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Exki
  • Onderwerpen Managementwissel
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Exki-medeoprichter geeft fakkel door

icon
Food25 maart, 2024

De Belgische restaurantketen Exki kondigt een wisseling van de wacht aan. Stan Monheim neemt de functie van CEO over van Frédéric Rouvez, die de keten mee oprichtte in 1999 en sindsdien aan het hoofd stond.

Een nieuw groeitijdperk

De aftredende CEO benadrukt dat Exki de moeilijke periode van de COVID-pandemie achter zich heeft gelaten en nu klaar is om verder te groeien. Hij prijst de ruime internationale ervaring van Monheim en zijn bekendheid met het concept. Rouvez blijft betrokken bij de keten als aandeelhouder en lid van de raad van bestuur.

Monheim heeft 25 jaar ervaring in de foodsector en is enthousiast over de overstap naar Exki. Hij gelooft sterk in het concept van de keten en benadrukt de noodzaak voor spelers zoals Exki op de Europese markt. De nieuwe CEO heeft een achtergrond bij Carestel, waar hij in 2001 begon, en bij Autogrill (nu Avolta), waar hij de laatste zeven jaar verantwoordelijk was voor de Europese activiteiten.

Exki, dat zich richt op kwaliteitsvoeding “aangepast aan het ritme van de stad en de reiziger”, heeft momenteel 77 vestigingen in zes Europese landen. De meerderheid van deze vestigingen bevindt zich in België en Frankrijk, waarbij sommige restaurants in eigen beheer zijn en andere opereren onder een franchiseformule.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)

    De overstap naar Albert Heijn was een serieuze eyeopener voor marketingdirecteur Els Lagrou. Intussen is ze verliefd op de sector én op het merk, dat als uitdager met creatieve campagnes zijn plek verovert in Vlaanderen.

  • icon
    Food8 september, 2026
    Clarebout wil aardappelfabriek in Moeskroen sluiten

    Clarebout Potatoes wil de productie op zijn site Moeskroen 1 volledig stopzetten. De producent van diepgevroren aardappelproducten wijst op overcapaciteit, oplopende kosten en toenemende concurrentie. Tot 392 banen zijn bedreigd.

  • icon
    Food8 september, 2026
    Mondelez vervangt plastic door papier in koekjesverpakkingen

    Mondelēz International vervangt de plastic schaaltjes in koekjesverpakkingen door 100% FSC-gecertificeerde papieren schaaltjes. Zo bespaart de fabrikant jaarlijks meer dan 2.200 ton nieuw plastic, een vermindering met ongeveer 80% vergeleken met de eerdere plastic verpakkingen.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Algemeen10 augustus, 2026
    Flink wat nieuwkomers verwacht in Wijnegem Shopping Center
  • icon
    Schoonheid/verzorging12 augustus, 2026
    Douglas duikt in het rood en hint op winkelsluitingen
  • icon
    Vrije tijd12 augustus, 2026
    Eerste overnamekandidaat daagt op voor failliete fietsgroep Accell
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail