RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Spadel
  • Onderwerpen Bedrijfsresultaten
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Spadel groeit op alle fronten in 2023

icon
Food29 maart, 2024

De Spadel-groep, bekend van merken als Spa en Bru, heeft een uitstekend jaar achter de rug. Ondanks het uitdagende klimaat stegen zowel de omzet als de winst aanzienlijk.

Innovatie als groeimotor

In 2023 wist Spadel een omzetgroei van 7,9% te realiseren, wat resulteerde in een geconsolideerde netto-omzet van 345,9 miljoen euro. Opvallend is dat de groei zich doorzette in alle markten waar de waterbottelaar actief is. In België zag het bedrijf een toename van bijna 9%, terwijl de Nederlandse markt een groei van 2% noteerde. Frankrijk en Bulgarije lieten respectievelijk een groei van 7% en 16% zien.

De markt voor flessenwater staat over het algemeen nochtans onder druk, geeft het Belgische bedrijf toe. “Dankzij onze commerciële dynamiek en ons innovatievermogen, of het nu gaat om ons productassortiment of onze verpakkingen, passen we ons voortdurend aan veranderende consumententrends aan en winnen we marktaandeel”, verklaart CEO Marc du Bois.

Herstel van marges

Ondanks de inflatiedruk op kosten voor energie, transport, lonen en grondstoffen wist Spadel ook het bedrijfsresultaat met 65,2% te verhogen tot 34,2 miljoen euro. Dit herstel van de marges is te danken aan de omzetgroei en een algemene kostenbeheersing.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Voor 2024 blijft Spadel inzetten op groei door innovatie, met de lancering van een nieuw assortiment minder gezoete energiedranken onder de merknaam Zyla op de Belgische markt. Du Bois waarschuwt niettemin voor de nieuwe zwerfvuiltaksen in België: de impact zal volgens de topman zeer groot zijn en “waarschijnlijk nog meer Belgen aanmoedigen om de grens over te steken voor goedkopere producten”.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food11 september, 2026
    Tesco voert strijd tegen ultrabewerkt voedsel op

    De Britse supermarktketen Tesco bant meer dan honderd additieven uit zijn huismerken, op vraag van klanten die gezonder willen eten en minder ultrabewerkte voeding willen consumeren.

  • icon
    Food11 september, 2026
    De innovatiemotor draait volop bij Carrefour België

    Met een vernieuwd non-foodaanbod, gezonde snacks, artisanale maaltijden, smaken uit de wereldkeuken en verschillende “combo deals” hoopt Carrefour dit najaar de Belgische shopper te verleiden.

  • icon
    Food11 september, 2026
    Heineken wil meerderheidsbelang in hard seltzer-merk Stëlz

    Heineken wil zijn minderheidsparticipatie in het drankenmerk Stëlz verhogen naar een meerderheidsbelang. Een volledige overname is momenteel niet het plan, benadrukt de brouwer.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging12 augustus, 2026
    Douglas duikt in het rood en hint op winkelsluitingen
  • icon
    Vrije tijd12 augustus, 2026
    Eerste overnamekandidaat daagt op voor failliete fietsgroep Accell
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Mode25 augustus, 2026
    Kardashians Skims haalt designtop van Supreme binnen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail