RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Eerste rode cijfers ooit voor Blokker Holding

icon
Wonen23 juni, 2015

Veel grotere omzetdaling dan eerder gemeld

“Ook in 2014 hebben wij te kampen gehad met moeilijke marktomstandigheden en gedaalde omzetten in onze belangrijkste sector Huishoud. Deze ontwikkeling heeft in combinatie met onze voorzieningen en toegenomen kosten geleid tot een negatief netto resultaat”, staat in het voorwoord van het jaarverslag, dat nog getekend is door Roland Palmer.

 

De voorzitter van de raad van bestuur, die vorige week plots opstapte als gevolg van meningsverschillen, maakte in mei al bekend dat het boekjaar 2014 (dat liep tot 24 januari 2015) was afgesloten met een omzetdaling van 1,1%. In het zopas verschenen jaarverslag blijkt die achteruitgang echter veel groter: de netto-omzet is gedaald van 2,5 miljard naar 2,1 miljard euro.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Het verschil is deels toe te schrijven aan de verkoop van de 19 winkels van tuincentrum Overvecht, maar de grootste impact komt van woonwinkelformule Casa, waarvan de resultaten niet langer verwerkt zijn in de geconsolideerde cijfers.

 

Onduidelijkheid over de 500 Casa-winkels

Wat er precies aan de hand is met de woonwinkelketen Casa is niet duidelijk. In het jaarverslag staat enkel: “Casa is – in verband met de overdracht van de beleidsbepalende zeggenschap over alle activiteiten van Casa – met ingang van het verslagjaar gedeconsolideerd en wordt sindsdien gerapporteerd onder deelnemingen.”

 

“Dit kan duiden op een aanstaande verkoop van de ruim 500 winkels met 3240 werknemers, maar op dit punt wil de woordvoerder geen verdere toelichting geven”, klinkt het in Het Financieele Dagblad. De Nederlandse zakenkrant wijst erop dat Casa “de afgelopen 25 jaar groot [is] geworden onder leiding van Albert Blokker, die vorig jaar terugtrad uit het bestuur.”

 

Meer over... Wonen
Zie meer
  • icon
    Wonen21 september, 2026
    Eerste barst in beloofde continuïteit na overname bij Flying Tiger

    Nog geen halfjaar nadat Modella Capital bij de overname van Flying Tiger Copenhagen beloofde het bestaande management te steunen, vertrekt financieel directeur Christian Kofoed Hertz Jakobsen. Hij legt na zeven jaar ook zijn bestuursmandaat neer.

  • icon
    Wonen17 september, 2026
    Omzet van JYSK stijgt met 13% na uitbreiding aan recordtempo

    JYSK zag zijn omzet in het boekjaar 2025/26 met 12,9% stijgen tot een recordbedrag van 52,3 miljard Deense kronen (7 miljard euro), doordat de Deense woonwinkelketen een sterke omzetgroei wist te combineren met de snelste uitbreiding van het winkelnetwerk tot nu toe.

  • icon
    Wonen7 september, 2026
    Ikea test terugkoopservice via recyclewinkels Droppie

    Ikea trekt naar de stad voor tweedehands: in Utrecht start de woonwinkelketen een samenwerking met recycleketen Droppie, waar consumenten voortaan gebruikte Ikea-producten kunnen inleveren in ruil voor een tegoedbon.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging14 september, 2026
    Wibra lanceert wasmiddelen onder huismerk
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Algemeen28 augustus, 2026
    Anti-greenwashingregels EmpCo dwingen bedrijven hand diep in eigen boezem te steken
  • icon
    Mode25 augustus, 2026
    Kardashians Skims haalt designtop van Supreme binnen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail