RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Galeria
  • Onderwerpen Herstructurering
  • Geografie Duitsland
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Galeria sluit 16 winkels na overname

icon
Mode29 april, 2024
Galeria

De Duitse warenhuisketen Galeria behoudt 76 van de 92 vestigingen na de overname. Ook de helft van het personeel op het hoofdkantoor verdwijnt.

Betere huurvoorwaarden

Sinds de overname van Galeria Karstadt Kaufhof onderhandelden curator Stefan Denkhaus en de nieuwe eigenaren over de huurprijzen van de panden. Het doel was een huur van 7 tot 11% van de omzet te bereiken, om zo elke winkel winstgevend te kunnen krijgen. Voor 16 warenhuizen bleek een “economisch verantwoord resultaat” echter niet bereikbaar, aldus Denkhaus tegenover Lebensmittel Zeitung. De warenhuizen die sluiten, liggen vooral in kleinere of middelgrote steden, maar ook in Berlijn gaan drie vestigingen dicht.

In totaal verliezen 1400 van de 12.800 medewerkers hun baan. Vooral op het hoofdkantoor in Essen verdwijnen jobs: Galeria verhuist naar een kleiner kantoor en het personeelsbestand halveert. Acht maanden lang belooft de warenhuisketen getroffen medewerkers naar nieuw werk te begeleiden.

De 76 warenhuizen die overblijven, zijn er weliswaar meer dan oorspronkelijk verwacht. Curator Denkhaus mikte bij voorbaat op een doorstart van minstens 60 winkels. Het doorstartplan moet op 28 mei wel nog formeel aan de schuldeisers worden voorgelegd ter stemming. Eind juli hoopt de curator het bedrijf over te dragen aan de nieuwe eigenaren. Belgische dochter Inno gaat alvast niet mee over: de tijd dringt er om zelf een overnemer te vinden.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Algemeen23 oktober, 2026
    Herbruikbare e-commerceverpakking slaagt voor consumententest

    Consumenten blijken bereid om verzendverpakkingen terug te brengen, zeker wanneer ze hun waarborg eenvoudig kunnen recupereren. Dat leert een proefproject van Bpost, Torfs en Juttu. De uitdaging verschuift nu van consumentengedrag naar logistiek en rendabiliteit: wie organiseert een systeem dat ook op grote schaal werkt?

  • icon
    Mode23 oktober, 2026
    Kering houdt stand, maar Gucci blijft zorgenkind

    Luxegroep Kering ziet zijn omzet stabiliseren, ondanks de aanhoudende terugval bij Gucci. Andere merken, zoals Saint Laurent en Bottega Veneta, presteren beter. Topman Luca de Meo zet ondertussen stevig het mes in het winkelnetwerk om de winstgevendheid te herstellen.

  • icon
    Mode22 oktober, 2026
    China en tweedehandsmarkt zetten Hermès onder druk

    Het Franse luxehuis Hermès ziet de groei terugvallen tot het laagste niveau sinds de coronapandemie. Vooral de Chinese markt stelt teleur, terwijl analisten vraagtekens plaatsen bij het exclusieve karakter van de iconische Birkin- en Kelly-handtassen.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail