RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Jumbo
  • Onderwerpen winkelopeningen
  • Geografie BelgiëGent
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Jumbo maakt statement met eerste Foodmarkt in Gent

icon
Food11 september, 2024

De “grootste en mooiste Jumbo van België” opende woensdagochtend de deuren in Gent. De retailer pakt hier uit met sterke lokale accenten en veel versbeleving. “We zitten in een stroomversnelling”, zegt directeur België Peter Isaac.

Horeca-elementen

De 3.000 m² grote Jumbo Foodmarkt bevindt zich in een “voedselwoestijn” in het Gentse havengebied, een wijk waar geen andere supermarkten actief zijn – de dichtstbijzijnde grote concurrent is de Delhaize aan Dok Noord, over het water. Het is de eerste vestiging in België voor de winkelformule die een supermarktassortiment koppelt aan een versmarkt met horeca-elementen.

Jumbo presenteert hier vers bereide pizza’s, soepen en quiches, grillspecialiteiten, broodjes, wraps, salades, verse sushi en traiteurgerechten. Een mooie toepassing van de ‘make it, take it, eat it’ benadering: klanten kunnen ofwel de ingrediënten kopen om een recept thuis zelf te maken, ofwel een product kant en klaar meenemen voor thuis of onderweg, ofwel het product ter plaatse nuttigen in het Jumbo Foodcafé. Heel opvallend is ook de manier waarop Jumbo het lokale assortiment in de kijker plaatst, met meldingen als “Speciaal geselecteerd” en “Van dichtbij uit Gent & omstreken.”

Competentie tonen

Van de zowat 24.000 artikelen in het assortiment, zijn er 2.400 uit de regio, dus goed 10%. “We hebben er hier de ruimte voor en Gent is ook een stad waar culinair wat leeft. Maar we doen het ook in onze ander supermarkten. Het uniek Belgisch assortiment groeit en vertegenwoordigt zo’n 25% van onze verkopen. Zeker in vers is het belangrijk”, zegt directeur België Peter Isaac.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

“We hadden altijd al een Foodmarkt in gedachten. Ik ben blij dat we hem hebben. We kunnen hier onze competentie laten zien, onze sterke punten, op een grotere oppervlakte met een breder assortiment.”  Concrete plannen voor bijkomende vestigingen zijn er nog niet. “We gaan het hier eerst bekijken: wat is succesvol, wat moeten we bijstellen? In de rand van steden als Antwerpen en Brussel, misschien ook Brugge of Hasselt, zijn er zeker mogelijkheden.”

“De kadans te pakken”

Dit is de vijfendertigste vestiging voor Jumbo in België. Later dit jaar volgen er nog drie: Boom, Maldegem en Denderleeuw. Eind dit jaar zullen er dus 38 zijn. Of Peter Isaac daar tevreden mee is? “Nee, ik wil altijd meer! Maar het hangt helaas niet allemaal van ons af. We blijven hard inzetten op expansie. Er zitten nieuwe vestigingen in de pijplijn voor volgend jaar, er zijn er ook al enkele vergund, maar ik ben pas zeker als de vergunning en de openingsdatum concreet zijn. We hebben de ambitie om vijftig winkels te openen, maar het is geen eenvoudig traject.”

“We hebben grote stappen gemaakt in België”, benadrukt Isaac. “We zijn er nog lang niet, maar we hebben nu de juiste kadans te pakken om op een duurzame manier te groeien. Het aantal klanten groeit sterk. Door verschillende interne en externe omstandigheden was het wel even lastig, maar nu zitten we in een positieve flow, een stroomversnelling zelfs. We hebben operationele verbeteringen doorgevoerd, het assortiment geoptimaliseerd. Ook onze ondernemers spelen een grote rol. Die lokale verbinding is een belangrijk onderdeel van ons Jumbo concept.”

Inzetten op ondernemers

Gaat Jumbo nog sterker inzetten op franchisewinkels? “Zeker, het helpt ons om dichter bij die lokale markt te staan. Nieuwe winkels gaan we maximaal openen met ondernemers. Positief is dat de instroom van nieuwe potentiële ondernemers best goed is. Ook zij zien dat Jumbo zich positief ontwikkelt. Als er zich opportuniteiten aandienen om eigen winkels te verzelfstandigen, dan gaan we dat ook doen. Maar ik laat me niet vastpinnen op deadlines: het moet goed zijn, met de juiste ondernemer. Maar als er een match is, dan doen we het.”

De Gentse Foodmarkt is een eigen filiaal evenwel. “In Nederland zijn er enkele Foodmarkt-vestigingen met ondernemers, maar dit is de eerste in België, hier willen we zelf wat experimenteren.”

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food26 oktober, 2026
    Hackers eisen bijna 9 miljoen euro van AB InBev na mogelijk datalek

    Biergigant AB InBev onderzoekt een mogelijke cyberaanval waarbij hackers naar eigen zeggen 3,9 gigabyte aan bedrijfsgegevens hebben buitgemaakt. De cybercriminelen eisen een losgeld van 10 miljoen dollar (8,9 miljoen euro) in bitcoin. Volgens een cybersecurityexpert lijkt de schade voorlopig beperkt.

  • icon
    Food26 oktober, 2026
    Consumenten besparen niet op hun huisdieren, ziet Mars

    Diervoeding en -verzorging mag dan al een bestemmingscategorie zijn, dat maakt een uitgekiende plaatsing in de winkels niet minder cruciaal. Mars Petcare schetst de hefbomen voor groei in deze grote en veerkrachtige categorie.

  • icon
    Food26 oktober, 2026
    Instacart overweegt verkoop aan DoorDash of Uber

    De Amerikaanse boodschappenbezorger Instacart onderzoekt een mogelijke overname door een grotere concurrent. Het bedrijf voerde al gesprekken met DoorDash en Uber, al zou die laatste inmiddels zijn afgehaakt.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail