RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Stella Bikes
  • Onderwerpen FaillissementOvername
  • Geografie Nederland
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Stella Bikes maakt doorstart in afgeslankte vorm

icon
Vrije tijd2 december, 2024
Stella Bikes

De failliete e-bikemaker Stella Bikes maakt een doorstart in afgeslankte vorm. Met de Nederlandse ondernemer Dick Burger en Ilias Sahli (de neef van Action-CEO Hajir Hajji) als overnemers, krijgt het fietsenmerk financieel krachtige eigenaars.

Snijden in de kosten

Burger (met een geschat vermogen van 460 miljoen euro, meldt Quote) neemt via zijn investeringsmaatschappij Scheybeeck van Stella over. Curator Frans van Oss noemt de overnemer “een vermogende investeerder die geduld heeft” en die samenwerkt met een ondernemer in tweedehandsfietsen, zo bericht het AD. Burger neemt het merk inderdaad samen over met Ilias Sahli, de oprichter van fietsenhandel ’t Fietshokje en het neefje van Action-CEO Hajir Hajji.

In maart willen ze Stella herlanceren, maar de toekomst voor de werknemers en filialen blijft nog onzeker. Alleen dat er fiks “gesneden zal moeten worden” is al duidelijk. Ook de ambities liggen lager: op termijn rekenen de overnemers erop 30.000 à 40.000 fietsen per jaar te verkopen, zowat de helft van de volumes in de gouden (corona)jaren. Stella, opgericht in 2011, telde 48 verkooppunten in België en Nederland.

Miljoenen verlies

Vorige maand viel het bedrijf vorige om, na een forse terugval in de vraag naar e-bikes na de coronapandemie. Overmatige voorraden en hoge schulden werden het bedrijf fataal. Eigenaar DM Equity Partners, geleid door Ben Mandemakers, trok de stekker uit Stella na miljoenenverliezen. Ook een fiscale naheffing van vijf miljoen euro drukte zwaar op de balans.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

De hele sector balanceert overigens tussen groei en overcapaciteit: ondanks de sterke groei van fietsenretailers zoals Lucien en Bike Republic in België, gingen het afgelopen jaar ook al fietsenmerken VanMoof en Qwic failliet. Beide Amsterdamse bedrijven maakten inmiddels een doorstart onder externe investeerders.

(Dit artikel werd op 3 december bijgewerkt, toen de nieuwe eigenaars ook daadwerkelijk bekendgemaakt werden.)

Meer over... Vrije tijd
Zie meer
  • icon
    Vrije tijd21 oktober, 2026
    Maxi Zoo kiest voor Benelux-structuur

    Fressnapf, het moederbedrijf van Maxi Zoo, bundelt de organisaties in België, Nederland en Luxemburg samen in een nieuwe BeNeLux-cluster onder leiding van Giane Van Landuyt, tot nu toe country manager voor België.

  • icon
    Vrije tijd20 oktober, 2026
    Mattel reorganiseert Europese verkooporganisatie rond retailkanalen

    Speelgoedfabrikant Mattel gooit zijn commerciële organisatie in Europa om. Voortaan stuurt het bedrijf zijn verkoopteams aan per retailkanaal in plaats van hoofdzakelijk per land. Speelgoedketen Smyths krijgt zelfs een eigen managementteam.

  • icon
    Vrije tijd15 oktober, 2026
    Eerste Belgische Smyths Toys van start

    Donderdagmiddag heeft de Ierse speelgoedgigant Smyths Toys zijn eerste Belgische winkel geopend, op retailpark City Nord in Gosselies. Daarmee wordt de concurrentie op de speelgoedmarkt wat heftiger.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food23 september, 2026
    Van Eerd vecht veroordeling aan: “OM maakte er een zootje van”
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Food23 september, 2026
    AB InBev kaapt Champions League na 33 jaar weg bij Heineken
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail