RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven AlbertsonsKroger
  • Onderwerpen Overname
  • Geografie Verenigde Staten
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Nekschot voor overname Albertsons door Kroger?

icon
Food11 december, 2024
Shutterstock

In de staten Washington en Oregon hebben rechtbanken de overname van Albertsons door Kroger geblokkeerd. De deal dateert al van 2022, maar dreigt nu helemaal in het water te vallen.

Concurrentie in gevaar

In 2022 kondigden de Amerikaanse supermarktketens Kroger en Albertsons een fusie aan. Kroger had 24,6 miljard dollar (ruim 22 miljard euro) veil voor zijn rivaal, om zo de tweede grootste supermarktgroep in de Verenigde Staten te vormen (na Walmart). Samen zouden de retailers goed zijn voor meer dan 5.000 winkels en 700.000 medewerkers in 48 staten.

Behalve Ahold Delhaize, dat zelf op Albertsons aasde, bleek ook de concurrentiewaakhond meteen tegen de deal gekant. In februari van dit jaar spande de Amerikaanse Federal Trade Commission (FTC) een rechtszaak aan om de overname te blokkeren, een zet die gevolgd werd door een negental staten. Concreet hebben nu de rechtbanken van Washington en Oregon de overname in hun districten afgewezen.

Kroger en Albertsons hadden voorgesteld 579 winkels te verkopen aan C&S Wholesale Grocers om concurrentiebezwaren weg te nemen, maar in beide westelijke staten twijfelen de rechters aan het vermogen van C&S om als sterke concurrent op te treden, vooral daar waar de beide te fuseren ketens een dominante marktpositie hebben. De concurrentieautoriteiten vrezen voor hogere consumentenprijzen en slechtere arbeidsomstandigheden.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Politieke en economische context

De zaak heeft niet alleen juridische implicaties, maar ook politieke dimensies. Het Witte Huis prees de uitspraak als een overwinning voor consumenten en kleine bedrijven. De stijgende kosten van levensmiddelen, die sinds de pandemie met 25% zijn toegenomen, blijven een heet hangijzer in de Verenigde Staten.

Beide bedrijven hebben aangegeven teleurgesteld te zijn in de uitspraken en overwegen verdere juridische stappen. Kroger en Albertsons positioneren zich tegenover Walmart en Amazon als verdedigers van traditionele supermarkten. Analisten zijn echter sceptisch over de levensvatbaarheid van het fusievoorstel, vooral gezien de afnemende voordelen sinds de aankondiging twee jaar geleden.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food9 september, 2026
    Jumbo: stijgend marktaandeel in Nederland, sterke vergelijkbare groei in België

    In Nederland realiseert Jumbo Supermarkten in de eerste helft van 2026 een trendbreuk, met een marktaandeel dat weer boven de 20% stijgt. In België gaat de keten prat op een sterke vergelijkbare omzetgroei.

  • icon
    Food9 september, 2026
    [Interview] “Ik drink flink wat koffie met franchisenemers van andere ketens” (Anrico Maat, Jumbo België)

    Mooie vergelijkbare groeicijfers tonen dat Vlamingen de formule Jumbo omarmen, zegt directeur België Anrico Maat. Ook ondernemers zien het potentieel. Nu nog wat meer vergunningen binnenhalen: “Ik vind dat je wel héél makkelijk bezwaar kan aantekenen in België.”

  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)

    De overstap naar Albert Heijn was een serieuze eyeopener voor marketingdirecteur Els Lagrou. Intussen is ze verliefd op de sector én op het merk, dat als uitdager met creatieve campagnes zijn plek verovert in Vlaanderen.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Algemeen10 augustus, 2026
    Flink wat nieuwkomers verwacht in Wijnegem Shopping Center
  • icon
    Schoonheid/verzorging12 augustus, 2026
    Douglas duikt in het rood en hint op winkelsluitingen
  • icon
    Vrije tijd12 augustus, 2026
    Eerste overnamekandidaat daagt op voor failliete fietsgroep Accell
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail