RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Omoda
  • Onderwerpen Overname
  • Geografie Nederland
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Omoda breidt fysieke aanwezigheid uit in Noord-Nederland

icon
Mode2 januari, 2025
Shutterstock

Omoda neemt de drie schoenenwinkels van het failliete Idenza over. Hiermee breidt de omnichannelretailer zijn activiteiten uit in Noord-Nederland, een regio die tot nu toe voornamelijk online werd bediend.

Groeiend winkelportfolio

De winkels in Groningen, Leeuwarden en Sneek worden omgevormd tot Omoda-filialen. Volgens CEO Jan Baan is deze overname een belangrijke stap in de strategische uitbreiding van het bedrijf: “We zijn heel blij dat we drie mooie winkels met een vaste klantenkring toe kunnen voegen aan ons winkelportfolio van 33 winkels in Nederland en België. Met deze nieuwe winkels kunnen we onze huidige online klanten in Groningen en Friesland nog beter bedienen, naast onze winkels in Gorredijk en Heerenveen.”

De overname brengt niet alleen nieuwe fysieke verkooppunten, maar ook een breder assortiment voor de klanten. Naast de merken van Idenza zullen er ook nieuwe merken zoals Nubikk, Notre-V en UGG worden aangeboden. De heropening van de winkels staat gepland voor januari. Omoda streeft ernaar het overgrote deel van het personeel van Idenza over te nemen.

Via overnames zet Omoda steeds meer stappen in zijn ambitie om klanten zowel online als offline te bereiken. Vorig jaar was er al de overname van Van den Assem, een Nederlandse keten voor premiumschoenen die in de financiële problemen zat. Die formule bleef wel op zichzelf bestaan.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode5 oktober, 2026
    El Ganso opent eerste Belgische winkel in Luik

    El Ganso zet voet aan wal in België met een eerste corner bij warenhuisketen Inno in Luik. Het Madrileense modemerk staat bekend om zijn preppy looks en is bezig een sterke expansieslag.

  • icon
    Mode5 oktober, 2026
    Hoe afslankmedicatie het koopgedrag van modeshoppers verandert

    Het toenemend gebruik van afslankmiddelen heeft een blijvende impact op de mode-industrie en de modehandel. Gebruikers die afvallen kopen nieuwe kledij in kleinere maten, maar retailers mogen shoppers met grotere maten nu niet in de steek laten.

  • icon
    Mode5 oktober, 2026
    Damart trekt naar de Franse supermarkten

    Damart waagt zich voor het eerst buiten zijn eigen winkelnetwerk. Het Franse modemerk brengt zijn thermisch ondergoed naar meer dan 1.100 verkooppunten van onder meer Carrefour, E.Leclerc, Coopérative U en La Halle. Daar hoopt de keten een jonger publiek te vinden.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging14 september, 2026
    Wibra lanceert wasmiddelen onder huismerk
  • icon
    Schoonheid/verzorging11 september, 2026
    WONDR gooit vertrouwde golven én blokken overboord
  • icon
    Mode10 september, 2026
    [Analyse] Mode ruimt baan voor beauty in de Europese e-commercemarkt
  • icon
    Schoonheid/verzorging7 september, 2026
    EssilorLuxottica: familieconflict escaleert en hertekent topstructuur
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail