RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Yves Rocher
  • Onderwerpen Overname
  • Geografie Frankrijk
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Groep Rocher zet kinderkledingmerk Petit Bateau te koop

icon
Mode15 januari, 2025
Shutterstock.com

De Franse groep achter cosmeticamerk Yves Rocher wil zijn afdelingen kindermode en onderhoudsproducten verkopen, om zich te concentreren op zijn kernactiviteiten.

Nieuwe dynamiek

De groep Rocher kondigde woensdag aan dat ze “een proces opstart om haar divisies kindermode en onderhoud van het huis, met inbegrip van de merken Petit Bateau en Stanhome, van de hand te doen” om zich opnieuw te concentreren op haar kernactiviteit, cosmetica.

“We beschikken nu over de financiële middelen om een nieuwe dynamiek te creëren. We richten onze investeringen op de ontwikkeling van het potentieel van onze merken op het gebied van huidverzorging, schoonheid en welzijn”, zegt algemeen directeur Jean-David Schwartz in het persbericht. Rocher kocht het Amerikaanse onderhoudsmerk Stanhome in 1997 en kindermodemerk Petit Bateau in 1998, om zijn activiteiten te diversifiëren. Nu volgt dus de omgekeerde beweging.

Stijgende omzet

Het gaat nochtans goed met Petit Bateau, dat vorig jaar goed was voor een omzet van 264 miljoen euro, of 12% van de groepsomzet, weet LSA. Het merk wordt verkocht in 370 eigen winkels (waarvan zeven in België) en via 760 andere winkels. Frankrijk is goed voor 55% van de omzet, tegen 25% in de rest van Europa en 10% in Japan. Met name in Frankrijk en Italië groeide de omzet vorig jaar met dubbele cijfers.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Stanhome, enkel actief in Frankrijk, Italië en Mexico via een netwerk van thuisverkopers, was goed voor 198 miljoen euro of 9% van de omzet.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode5 oktober, 2026
    El Ganso opent eerste Belgische winkel in Luik

    El Ganso zet voet aan wal in België met een eerste corner bij warenhuisketen Inno in Luik. Het Madrileense modemerk staat bekend om zijn preppy looks en is bezig een sterke expansieslag.

  • icon
    Mode5 oktober, 2026
    Hoe afslankmedicatie het koopgedrag van modeshoppers verandert

    Het toenemend gebruik van afslankmiddelen heeft een blijvende impact op de mode-industrie en de modehandel. Gebruikers die afvallen kopen nieuwe kledij in kleinere maten, maar retailers mogen shoppers met grotere maten nu niet in de steek laten.

  • icon
    Mode5 oktober, 2026
    Damart trekt naar de Franse supermarkten

    Damart waagt zich voor het eerst buiten zijn eigen winkelnetwerk. Het Franse modemerk brengt zijn thermisch ondergoed naar meer dan 1.100 verkooppunten van onder meer Carrefour, E.Leclerc, Coopérative U en La Halle. Daar hoopt de keten een jonger publiek te vinden.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging14 september, 2026
    Wibra lanceert wasmiddelen onder huismerk
  • icon
    Schoonheid/verzorging11 september, 2026
    WONDR gooit vertrouwde golven én blokken overboord
  • icon
    Mode10 september, 2026
    [Analyse] Mode ruimt baan voor beauty in de Europese e-commercemarkt
  • icon
    Schoonheid/verzorging7 september, 2026
    EssilorLuxottica: familieconflict escaleert en hertekent topstructuur
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail