RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Sein op rood voor modeltreinbouwer Hornby

icon
Algemeen11 februari, 2016

De Britse modeltreinbouwer Hornby ziet zwarte sneeuw: na een winstwaarschuwing halveerde de koers van het aandeel. Het bedrijf stevent af op een monsterverlies van 6 miljoen pond (zo’n 7,7 miljoen euro), veel meer dan eerder gedacht.

 

Verlies drie keer groter dan verwacht

Het management van Hornby liet gisteren in een trading update weten dat het verwacht zo diep in de rode cijfers te duiken dat de kans reëel is dat het zijn afspraken met de belangrijkste schuldeisers niet zal kunnen nakomen.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

In november vorig jaar had de modeltreinbouwer al gewaarschuwd dat het boekjaar eind maart zou worden afgesloten met verlies. Toen ging het bedrijf uit van een tekort van 2 miljoen pond (2,6 miljoen euro), maar door een tegenvallende verkoop in januari en een afboeking op oude voorraden ‑ een gevolg van de ingrijpende reorganisatie die het management doorvoert ‑ kan dat wel eens drie keer zo veel worden.

 

Daarmee koppelt Hornby zijn wagonnetje aan dat van zijn Duitse concurrenten Fleischmann en Märklin. Die laatste stond in 2009 aan de rand van de afgrond en werd in 2013 gered door Simba Dickie, Duitslands grootste speelgoedproducent. Fleischmann kwam dan weer in handen van zijn Oostenrijkse concurrent Roco. De verklaring is telkens dezelfde: de tanende populariteit van modelbouw, waardoor eerder al tal van fabrikanten op de fles gingen.

 

Hornby maakt sinds de jaren twintig van de vorige eeuw elektrische modeltreinen. Het bedrijf werd in 1901 opgericht door de Britse uitvinder Frank Hornby, die ook achter de beroemde speelgoedmerken Meccano en Dinky Toys zat. De onderneming, die behalve modeltreintjes ook Scalextric-autobanen, Airfix-modelbouwkits en Corgi Thunderbirds-speelgoed verkoopt, noteert sinds 1986 op de Londense beurs. Daar verloor het aandeel gisteren bijna de helft van zijn beurswaarde.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen16 oktober, 2026
    [In Beeld] TEDi opent 42e Belgische winkel bij ex-Cora Anderlecht

    De Duitse non-fooddiscounter TEDi opent vandaag zijn 42e Belgische vestiging in Shopping Cora Anderlecht. Ook op Europees niveau heeft de Action-uitdager nog ambitieuze groeiplannen.

  • icon
    Algemeen15 oktober, 2026
    Impact pakjestaks houdt aan: 42% minder kleine pakjes via luchthaven Luik

    De Europese pakjestaks laat zich steeds sterker voelen op de luchthaven van Luik. Sinds de invoering van de heffing op 1 juli is het aantal kleine pakjes met 42% gedaald en zijn er 6% minder vliegtuigbewegingen. Toch betekent dat niet noodzakelijk dat er minder goederen Europa binnenkomen.

  • icon
    Algemeen15 oktober, 2026
    Too Good To Go wil ook overschotten in non-food aanpakken

    Too Good To Go, de app die al tien jaar voedseloverschotten aanpakt, breidt zijn marktplaats uit naar bijkomende productcategorieën, zoals verzorging, huishoudproducten of bloemen. Verspilling houdt niet op bij voedsel, zegt het bedrijf.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food23 september, 2026
    Van Eerd vecht veroordeling aan: “OM maakte er een zootje van”
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Food23 september, 2026
    AB InBev kaapt Champions League na 33 jaar weg bij Heineken
  • icon
    Algemeen22 september, 2026
    Nieuw distributiecentrum anticipeert op verdere groei voor Bol
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail