RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Exki
  • Onderwerpen Herstructurering
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Exki tankt 15 miljoen euro voor herlanceringsplan

icon
Food23 januari, 2025

Exki lijkt gered: het bedrijf heeft een akkoord bereikt met zijn aandeelhouders voor een kapitaalverhoging van vijftien miljoen euro. Met dat geld wil de restaurantketen een relanceplan realiseren en zijn Europese ambities waarmaken.

Faillissement afgewend

Investeringsfonds Iris Belgium, dat al sinds 2014 aandeelhouder is van Exki, heeft de participaties van de familie Dossche en van oprichter Frédéric Rouvez overgenomen. Het fonds zal meteen ook het kapitaal verhogen met vijftien miljoen euro. De financiële details van deze transactie worden niet bekendgemaakt. Duidelijk is wel dat hiermee een nieuw hoofdstuk begint voor de restaurantketen, die ook gesprekken over een uitgebreide schuldherschikking aangaat met zijn financiële partners.

Al sinds het boekjaar 2017-2018 ondervindt Exki financiële moeilijkheden, met een hoge schuldenberg als gevolg. In november vorig jaar trok CEO Stan Monheim aan de alarmbel: volgens hem had het bedrijf een kapitaalinjectie nodig van minstens tien miljoen euro, zoniet zou het faillissement dreigen. Nu dat geld er is, kan de keten werk maken van een ambitieus relanceplan.

Ambities in Europa

Volgens Monheim is Exki er de voorbije maanden al in geslaagd om opnieuw rendabel te worden, onder andere door de werkmethodes te herzien, de aankoopstructuur te optimaliseren en zich te concentreren op de kernactiviteiten. Ook de schuld werd verder afgebouwd. “Ik ben ervan overtuigd dat Exki nu alles in huis heeft om duurzame groei te realiseren”, zegt hij. “We kunnen ons nu volledig inzetten om onze ambities in Europa waar te maken.”

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Exki werd opgericht in 1999 en biedt gezonde gemaksvoeding aan in stadscentra en op reislocaties. De keten heeft 77 restaurants in vijf Europese landen (waarvan 38 in België en 32 in Frankrijk), zowel in eigen beheer als via franchising.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food22 oktober, 2026
    BelChicken wil de wereld veroveren: “Waarom zou een Belgische keten niet kunnen slagen in Amerika?”

    In zeven jaar tijd is BelChicken uitgegroeid tot een internationale fastcasualketen op meerdere continenten. Het Belgische kipconcept heeft nu onder meer Spanje en West-Afrika in het vizier. De sleutel tot het succes? Niet standaardiseren, maar voortdurend aanpassen, zegt CEO Fevzi Yildirim. “Wie niet flexibel genoeg is, zal vroeg of laat...

  • icon
    Food22 oktober, 2026
    Nestlé verkocht deze zomer meer dan verwacht

    Nestlé heeft in het derde kwartaal beter gepresteerd dan verwacht. De Zwitserse voedingsreus profiteert van een sterk herstel van de verkoopvolumes, vooral in opkomende markten. Dierenvoeding en snacks trekken de groei, terwijl de gevolgen van de grootschalige terugroepactie van babyvoeding geleidelijk afnemen.

  • icon
    Food22 oktober, 2026
    Albert Heijn: bezorgdienst pas volgende week weer op volle toeren

    Albert Heijn herstelt geleidelijk na het cybersecurity-incident van 11 oktober. In Nederland kunnen de eerste klanten opnieuw online boodschappen bestellen, terwijl in België de thuisbezorging maandag hervat. Verschillende digitale spaar- en kortingsacties blijven echter buiten werking. De supermarktketen voorziet compensaties voor getroffen klanten.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food23 september, 2026
    Van Eerd vecht veroordeling aan: “OM maakte er een zootje van”
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Food23 september, 2026
    AB InBev kaapt Champions League na 33 jaar weg bij Heineken
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail