RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Burberry
  • Onderwerpen Bedrijfsresultaten
  • Geografie Verenigd Koninkrijk
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Burberry ziet tekenen van herstel

icon
Mode24 januari, 2025
Shutterstock.com

Is de ommekeer ingezet bij Burberry? Dankzij een beter dan verwachte eindejaarsperiode in de Verenigde Staten zag de Britse modeketen de omzet minder sterk dalen dan gevreesd.

Sterke eindejaarscampagne

Tijdens de afgelopen eindejaarsperiode, het derde kwartaal van het gebroken boekjaar bij het luxemerk, daalde de vergelijkbare omzet met 4%, wat een hele verbetering inhoudt vergeleken met het omzetverlies van liefst 22% tijdens de eerste jaarhelft. In Amerika steeg de omzet zelfs met 4%, in Azië daarentegen daalde de omzet met 9%.

Het lijkt erop dat de nieuwe strategie van CEO Joshua Schulman, die een half jaar geleden aantrad bij de moderetailer, nu al vruchten afwerpt. De nieuwe topman kondigde niet alleen een kostenbesparingsprogramma aan, maar lanceerde ook een nieuw strategisch plan met de naam ‘Burberry Forward’. Dat moet het modemerk weer doen focussen op zijn traditionele sterktes, zoals jassen en sjaals, en op het terugwinnen van klanten die de tijdloze Britse stijl waarderen.

De eindejaarscampagne, met als slogan “Wrapped in Burberry”, is alvast een schot in de roos gebleken. Toch is de weg nog lang, waarschuwt Schulman. Burberry verwacht in 2025 een omzetdaling van 65 miljoen pond (bijna tachtig miljoen euro), maar zal het boekjaar mogelijk wél met een kleine winst afsluiten, ondanks een bedrijfsverlies van 41 miljoen pond (50 miljoen euro) in de eerste boekjaarhelft.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode10 september, 2026
    [Analyse] Mode ruimt baan voor beauty in de Europese e-commercemarkt

    De Europese onlineverkoop van mode, beauty en luxe blijft groeien, maar de machtsverhoudingen verschuiven. Beauty presteert beter dan mode, terwijl marktplaatsen en tweedehandsplatformen een steeds groter deel van de cross-border retail naar zich toe trekken.

  • icon
    Food10 september, 2026
    Spar-veteraan Pim Dirckx wordt nieuwe CEO van Scapino

    Scapino haalt Pim Dirckx binnen als nieuwe CEO. De voormalige operationeel directeur van Spar Nederland neemt vanaf 14 september de dagelijkse leiding over de Nederlandse schoenen- en kledingketen. Amper twee weken na het onverwachte vertrek van Adem Doymaz is zo al een opvolger gevonden.

  • icon
    Mode10 september, 2026
    Primark dan toch overstag: start met thuisbezorging

    Primark gaat in Groot-Brittannië thuisbezorging aanbieden. De prijsvechter neemt zo afscheid van een jarenlang principe: online bestellen mocht, maar de klant moest zijn aankoop in de winkel ophalen. De koerswijziging komt er nu de modeketen zich afscheurt van moederbedrijf Associated British Foods en de Europese verkoop onder druk staat.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging12 augustus, 2026
    Douglas duikt in het rood en hint op winkelsluitingen
  • icon
    Vrije tijd12 augustus, 2026
    Eerste overnamekandidaat daagt op voor failliete fietsgroep Accell
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Mode25 augustus, 2026
    Kardashians Skims haalt designtop van Supreme binnen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail