RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Maarten Reul
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Hans Anders boekt recordjaar

icon
Mode15 maart, 2016

Optiekketen Hans Anders heeft een recordjaar achter de rug: in 2015 steeg de omzet met 8,5% tot 171 miljoen euro, terwijl de winst liefst 40% toenam. De keten verwacht ook in 2016 een mooie groei, mede dankzij een gloednieuwe webshop.

“Beste boekjaar uit de geschiedenis”

Die groei heeft Hans Anders volgens algemeen directeur Remco Boerefijn te danken aan het aanbod van topmerken aan lage prijzen: “Het retailklimaat in Nederland is slecht. Toch was 2015 het beste boekjaar in het 33-jarig bestaan van Hans Anders.“ Daar plukte ook het personeel de vruchten van, want zij konden meer dan tachtig nieuwe collega’s verwelkomen.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Volgens Boerefijn oogt ook de toekomst mooi voor Hans Anders: dankzij nieuwe winkels, een uitgebreider assortiment, een toegenomen nadruk op hoortoestellen en een volledig vernieuwde webshop hoopt de keten opnieuw recordcijfers op te tekenen. Bovendien moeten er een twintigtal winkels volgens het nieuwe concept komen, met meer beleving en extra veel A-merken. “Iedere verbouwing leidt telkens binnen enkele maanden tot een fors hogere omzet van de vestiging”, weet de directeur.

 

Hans Anders is naast thuisland Nederland ook actief in België en Frankrijk en heeft in totaal bijna 400 winkels. Daarnaast zijn er ook de 36 winkels van de Zweedse zusterketen Direkt Optik, waardoor de Hans Anders Groep meer dan 1600 medewerkers telt. Het bedrijf uit Gorinchem werd opgericht in 1982 en deed oorspronkelijk enkel in brillen en contactlenzen, maar verruimde zijn aanbod in 1999 ook tot hoorapparaten.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode17 september, 2026
    Torfs doet Nederlandse overname na recordjaar

    Schoenen Torfs verwerft een meerderheidsbelang in het Nederlandse online fashionplatform The Little Green Bag. Met de overname wil de Belgische schoenenretailer een groep van complementaire modemerken uitbouwen en The Little Green Bag naar België brengen.

  • icon
    Mode17 september, 2026
    Eigenaar van Gigue neemt ook modemerk Jeff over

    De West-Vlaamse ondernemer Lieven Vandaele heeft het Brusselse damesmodemerk Jeff overgenomen. Na de eerdere overname van Gigue bouwt hij zo verder aan een Belgische modegroep. Voor Jeff staan onder meer eigen winkels en meer samenwerking achter de schermen op de agenda.

  • icon
    Mode16 september, 2026
    Frasers-topman wordt nieuwe voorzitter Hugo Boss

    Michael Murray, de CEO van Frasers Group, is de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen van Hugo Boss. Hij volgt Stephan Sturm op, die afgelopen maandag zijn ontslag aankondigde.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging14 september, 2026
    Wibra lanceert wasmiddelen onder huismerk
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Algemeen28 augustus, 2026
    Anti-greenwashingregels EmpCo dwingen bedrijven hand diep in eigen boezem te steken
  • icon
    Mode25 augustus, 2026
    Kardashians Skims haalt designtop van Supreme binnen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail