RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Yoni Van Looveren
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

GBL wil aandeel in Adidas opdrijven

icon
Algemeen22 maart, 2016

GBL, de holding rond financier Albert Frère, wil zijn aandelenpakket bij het Duitse Adidas verder uitbreiden. De holding kocht zich vorig jaar verrassend in bij de fabrikant van sportartikelen en wil zijn aandeel nu nog vergroten.

Strategiewijziging

GBL heeft momenteel al meer dan 5 procent van Adidas in handen en onlangs raakte nog bekend dat Ian Gallienne, co-CEO van GBL en schoonzoon van Albert Frère, een plek krijgt in de raad van bestuur bij Adidas.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

“Een duidelijk signaal dat we Adidas op termijn zien uitgroeien naar een strategische participatie voor onze holding”, zei Gérard Lamarche, de andere co-CEO van GBL, daar vrijdag over. “We willen voor een langere tijd onze verantwoordelijkheid nemen in het bedrijf. Zolang de koers van het aandeel het toelaat, zullen we onze positie in Adidas blijven versterken”, schrijft De Tijd.

 

De uitbreiding van het belang bij Adidas maakt deel uit van een strategiewijziging bij GBL, waarbij het minder afhankelijk wil worden van grote Franse nuts- en energiebedrijven, zoals Total, Engie en Suez Environnement. Zo verkocht het dit jaar nog een groot belang in Total voor 650 miljoen euro. Dat geld werd vrijwel onmiddellijk aangewend voor nieuwe investeringen bij Adidas, maar ook bij het Zwitserse dienstenbedrijf SGS, luierfabrikant Ontex en het Belgische Umicore.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen16 oktober, 2026
    [In Beeld] TEDi opent 42e Belgische winkel bij ex-Cora Anderlecht

    De Duitse non-fooddiscounter TEDi opent vandaag zijn 42e Belgische vestiging in Shopping Cora Anderlecht. Ook op Europees niveau heeft de Action-uitdager nog ambitieuze groeiplannen.

  • icon
    Algemeen15 oktober, 2026
    Impact pakjestaks houdt aan: 42% minder kleine pakjes via luchthaven Luik

    De Europese pakjestaks laat zich steeds sterker voelen op de luchthaven van Luik. Sinds de invoering van de heffing op 1 juli is het aantal kleine pakjes met 42% gedaald en zijn er 6% minder vliegtuigbewegingen. Toch betekent dat niet noodzakelijk dat er minder goederen Europa binnenkomen.

  • icon
    Algemeen15 oktober, 2026
    Too Good To Go wil ook overschotten in non-food aanpakken

    Too Good To Go, de app die al tien jaar voedseloverschotten aanpakt, breidt zijn marktplaats uit naar bijkomende productcategorieën, zoals verzorging, huishoudproducten of bloemen. Verspilling houdt niet op bij voedsel, zegt het bedrijf.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food23 september, 2026
    Van Eerd vecht veroordeling aan: “OM maakte er een zootje van”
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Food23 september, 2026
    AB InBev kaapt Champions League na 33 jaar weg bij Heineken
  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin29 september, 2026
    Gamma plooit zich terug op Vlaanderen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail