RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Yoni Van Looveren
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Meer Albert Heijn-filialen worden dementievriendelijk

icon
Food9 mei, 2016

Supermarktketen Albert Heijn gaat meer winkels dementievriendelijk maken. Momenteel is dat al het geval met één filiaal in het Nederlandse Doorn, waar medewerkers worden opgeleid om met ouderen om te gaan.

Online trainingen

“Binnen de Albert Heijn gaan in ieder geval 100 van de 900 winkels dementievriendelijk worden. Dit zal voornamelijk gebeuren op de locaties waar meer dan 35 procent van de bevolking ouder is dan 65. Veel 65-plussers zijn uiteraard vitaal en gezond, maar er komen steeds meer dementerenden bij”, vertelt Nico Spierenburg, die als supermarktmanager in Doorn het project mee op poten zette. Momenteel is hij aan de slag in het filiaal in Leersum, dat hij in de toekomst ook dementievriendelijk wil maken.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Naast de uitbreiding van het project in de winkels komt er ook een samenwerking met Connexxion en de stichting Alzheimer Nederland. Samen zullen ze onder meer online trainingen ontwikkelen, die te vinden zullen zijn op het nieuwe platform Samendementievriendelijk.nl. Het project zal ten slotte ook samen met AH-directeur Cees van Vliet voorgesteld worden op de Europese top in Amsterdam, tijdens de conferentie ‘Living well with(out) dementia”.

 

Albert Heijn wil ook gaan samenwerken met het Ouderenfonds. Dankzij die samenwerking wil het één keer per jaar enkele duizenden ouderen een leuke dag bezorgen.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food19 oktober, 2026
    Panzani strikt Cerealis voor Europese pastareus van 1,8 miljard euro

    De Franse pastaproducent Panzani en zijn Portugese sectorgenoot Cerealis voeren exclusieve fusiegesprekken. De combinatie wordt goed voor ongeveer 1,8 miljard euro. Beide bedrijven staan momenteel op andere markten sterk en zijn dus vooral geografisch complementair.

  • icon
    Food19 oktober, 2026
    Carrefour biedt 152 miljoen voor Colruyt-dochter Codifrance

    Colruyt Group heeft voor zijn Franse groothandelsdivisie Codifrance een bindend bod van 152 miljoen euro ontvangen van Carrefour. Een verkoop moet Colruyt toelaten zich verder te focussen op zijn strategische prioriteiten als food en health retailer.

  • icon
    Food16 oktober, 2026
    Aldi voert de forcing over zondagsopeningen

    In een overleg met de vakbonden heeft Aldi vrijdag bevestigd dat het zo snel mogelijk alle winkels in België op zondagochtend wil openen. Maar een akkoord hierover lijkt nog veraf.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food23 september, 2026
    Van Eerd vecht veroordeling aan: “OM maakte er een zootje van”
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Food23 september, 2026
    AB InBev kaapt Champions League na 33 jaar weg bij Heineken
  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin29 september, 2026
    Gamma plooit zich terug op Vlaanderen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail