RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Colruyt
  • Onderwerpen HerstructureringOvername
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Colruyt Frankrijk: nog 950 banen in gevaar

icon
Food24 juni, 2025
Colruyt France

Ondanks de overname van 81 Franse Colruyt-supermarkten door Les Mousquetaires, dreigt nog het verlies van 950 banen. Voor 24 winkels, de distributiecentra en het hoofdkantoor zijn immers nog geen oplossing gevonden.

Sociaal plan voorbereiden

Zoals het er vandaag uitziet, gaan in het eerste kwartaal van 2026 950 banen verloren door de stopzetting van Colruyt Frankrijk. Dat melden de vakbonden aan Le Figaro na een buitengewone ondernemingsraad. Intermarché-holding Les Mousquetaires neemt namelijk 81 van de 104 supermarkten over, waarbij 1.319 werknemers automatisch mee worden overgedragen.

De overige 24 winkels, waaronder één die nog niet operationeel is, maken echter geen deel uit van de overeenkomst. Voor die locaties zoekt Colruyt naar eigen zeggen “actief naar aanvullende overnemers” en “zijn meerdere blijken van interesse”, maar dat weerhoudt de retailer er niet van om al een sociaal plan voor te bereiden met de vakbonden.

Uitsluitsel na de zomer

De winkels die niet worden overgenomen, liggen verspreid over het noordoosten en oosten van Frankrijk, met locaties in onder meer Audincourt, Sens, Metz, Troyes, Haguenau en Strasbourg, weet LSA. Ook het hoofdkantoor in Rochefort-sur-Nenon (Jura) en drie distributiecentra in Dole-Choisey, Rochefort-sur-Nenon en Gondreville-Fontenoy – goed voor in totaal 650 arbeidsplaatsen – worden niet overgenomen.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Colruyt was 28 jaar actief in Frankrijk, maar ondanks “belangrijke inspanningen” om winstgevend te worden, is de dochteronderneming daar nooit in geslaagd. De volgende vakbondvergadering vindt plaats op 4 juli. Tegen de herfst wil Colruyt meer duidelijkheid kunnen geven over de procedure.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food7 september, 2026
    Aldi Süd neemt belang in Filipijnse discounter

    Aldi Süd neemt een minderheidsbelang in de Filipijnse supermarktketen Dali. De discounter zet hiermee een nieuwe stap in Azië, waar het bedrijf tot nu toe enkel in China actief was.

  • icon
    Food7 september, 2026
    Nederlandse supermarkten lijden onder grenswinkelen

    Prijsverschillen duwen Nederlandse consumenten steeds vaker de grens over, vooral voor brandstof, verzorgingsproducten en dagelijkse boodschappen. Zelfs retailers die niet pal aan de grens liggen, voelen meer en meer impact.

  • icon
    Food7 september, 2026
    Delhaize bouwt nieuw versmagazijn en wil logistiek werk hervormen

    Delhaize trekt 120 miljoen euro uit om zijn logistieke capaciteit in België uit te breiden. De supermarktketen bouwt onder meer een nieuw distributiecentrum voor verse producten in Zellik. De investering levert naar verwachting 130 nieuwe vaste banen op.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Algemeen10 augustus, 2026
    Flink wat nieuwkomers verwacht in Wijnegem Shopping Center
  • icon
    Schoonheid/verzorging12 augustus, 2026
    Douglas duikt in het rood en hint op winkelsluitingen
  • icon
    Vrije tijd12 augustus, 2026
    Eerste overnamekandidaat daagt op voor failliete fietsgroep Accell
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail