RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Crisp
  • Onderwerpen E-commerce
  • Geografie BelgiëNederland
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Vers kapitaal biedt Crisp investeringsruimte

icon
Food17 juli, 2025
Crisp

Onlinesupermarkt Crisp “gaat een volgende fase in” met vers geld van ABN Amro, dat nieuwe investeringen mogelijk maakt. Het bedrijf zegt dat het eind dit jaar zowel in Nederland als in België winstgevend zal zijn.

Stap naar foodservice

ABN Amro kent Crisp een lening toe van 28 miljoen euro, die onder andere dient om een lening van 23,9 miljoen euro uit 2022 terug te betalen aan de Amerikaanse durfinvesteerder Triple Point Capita. Het laat de onlinesupermarkt echter ook toe om een volgende fase in te gaan, zegt oprichter en CEO Tom Peeters aan NRC: “Naast het vervangen van dat krediet hebben we nu meer ruimte om te investeren in software, ons assortiment en in onze logistiek.”

In Nederland is Crisp naar eigen zeggen ruim een jaar winstgevend. Ook in België ontwikkelt de business zich volgens plan: “We verwachten dat we eind dit jaar voor het eerst groene cijfers gaan draaien met de hele groep. Vlamingen bestellen meer tegelijk dan Nederlanders en zijn ook iets loyaler, maar de drempel voordat ze een eerste aankoop doen is wat hoger. Daar moeten we iets meer marketing doen zodat ze ons weten te vinden.”

Ook zoekt Crisp groei in een nieuwe markt: naast de consumentenmarkt gaat het bedrijf de samenwerking aan met cateraar Sodexo om de foodservicemarkt te bedienen.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food4 september, 2026
    Voedingsketen is “onvoldoende voorbereid” op uitzonderlijke El Niño

    De huidige El Niño kan uitgroeien tot de sterkste in decennia. De Wereld Meteorologische Organisatie waarschuwt voor grote gevolgen voor neerslag, hitte en overstromingen. Voor de voedingsindustrie dreigen mislukte oogsten, maar ook duurdere grondstoffen, logistieke verstoringen en nieuwe druk op al (te) kwetsbare toeleveringsketens.

  • icon
    Food4 september, 2026
    Delhaize brengt herbruikbare plooikrat naar de winkel

    Delhaize verkoopt voortaan een herbruikbare plooikrat aan de kassa. De supermarktketen trekt zo het hergebruiksmodel dat ze al voor online bestellingen toepast door naar de fysieke winkels.

  • icon
    Food4 september, 2026
    Lidl heeft nu 13.000 filialen wereldwijd

    Met de opening afgelopen donderdag van een 1200 m² grote supermarkt in Raunheim, niet ver van Frankfurt in de Duitse deelstaat Hessen, bereikte Lidl de kaap van 13.000 actieve filialen wereldwijd.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Algemeen10 augustus, 2026
    Flink wat nieuwkomers verwacht in Wijnegem Shopping Center
  • icon
    Schoonheid/verzorging12 augustus, 2026
    Douglas duikt in het rood en hint op winkelsluitingen
  • icon
    Vrije tijd12 augustus, 2026
    Eerste overnamekandidaat daagt op voor failliete fietsgroep Accell
  • icon
    Mode7 augustus, 2026
    H&M plant ontslagronde in VK
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail