RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Yoni Van Looveren
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Philadelpia voert belasting op frisdrank in

icon
Food17 juni, 2016

Philadelphia is de eerste grote stad in de Verenigde Staten die een belasting invoert op frisdranken: vanaf volgend jaar zal er ongeveer een halve dollar per liter extra moeten betaald worden. Handelaars en producenten hebben lang gevochten tegen de beslissing.

Producenten dreigen met rechtszaak

Kleine handelaars vrezen immers dat ze heel wat klanten zullen verliezen, omdat die ergens anders hun frisdrank zullen kopen. Ook de frisdrankproducenten zijn niet tevreden met de beslissing: zij dreigen zelfs met een rechtszaak.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Philadelphia is zo de eerste stad die er in slaagt om zich voorbij de lobby te wurmen. Een aantal andere steden, zoals New York, hebben eerder al gelijkaardige initiatieven proberen door te voeren, maar die werden op het laatste moment afgewezen door het gelobby van organisaties als de American Beverage Association.

 

Geld nodig om budget sluitend te maken

Oorspronkelijk wees het stadsbestuur er vooral op dat de belasting er kwam in een poging om de gezondheid van de inwoners te verbeteren. Later gaf burgemeester Jim Kenney toe dat de belasting er voornamelijk komt om het budget van Philadelphia aan te vullen. In het eerste jaar moet de taks alvast 91 miljoen dollar (80 miljoen euro) opbrengen. Door aan te geven waarvoor hij het geld wilde gebruiken, zorgde Kenney er uiteindelijk voor dat de belasting toch werd goedgekeurd, ondanks hevige tegenstand.

 

In november wordt er ook in San Francisco, Oakland en Boulder gestemd over een gelijkaardige belasting. Als die steden de belasting ook goedkeuren, dan is dat opnieuw slecht nieuws voor de Amerikaanse frisdrankenproducenten, die hun volume al elf jaar op rij hebben zien dalen.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food19 oktober, 2026
    Albert Heijn weer online, Amerikaanse websites Ahold Delhaize nog niet

    De app en de website van Albert Heijn zijn weer live, de e-commerce zal vrijdag hervatten. Bij Delhaize is de e-commerce volledig operationeel. De Amerikaanse websites van Ahold Delhaize echter liggen nog steeds plat door het cyberincident.

  • icon
    Food19 oktober, 2026
    Chocolademaker Lindt grijpt in aan de top na twee winstwaarschuwingen

    Chocoladeproducent Lindt & Sprüngli vervangt topman Adalbert Lechner nadat het bedrijf zijn groeiverwachtingen dit jaar al twee keer moest verlagen. Voormalig CEO Dieter Weisskopf neemt tijdelijk opnieuw het roer over en krijgt de opdracht om de winstgevendheid en groei te herstellen.

  • icon
    Food19 oktober, 2026
    Zespri lanceert rode kiwi: België krijgt Europese primeur

    Na groen en geel is er nu ook een rode kwiwi. Zespri kiest België als eerste Europese markt voor zijn nieuwe soort. De primeur is voorlopig wel van korte duur: door de beperkte oogst zal het fruit maar enkele weken verkrijgbaar zijn.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food23 september, 2026
    Van Eerd vecht veroordeling aan: “OM maakte er een zootje van”
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Food23 september, 2026
    AB InBev kaapt Champions League na 33 jaar weg bij Heineken
  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin29 september, 2026
    Gamma plooit zich terug op Vlaanderen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail