RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Lidl
  • Onderwerpen Personeelsbeleid
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Stakingsdreiging afgewend bij Lidl

icon
Food26 augustus, 2025
Shutterstock.com

Het sociaal overleg over de hoge werkdruk bij Lidl blijkt succesvol: de directie neemt maatregelen. De vakbonden klinken positief: nieuwe syndicale acties zijn van de baan.

“Er is geluisterd”

In juni stak sociale onrust de kop op bij Lidl, met enkele prikacties in de Belgische winkels en in de distributiecentra. De werknemers klaagden over te hoge werkdruk in de winkels, en verweten de directie onvoldoende maatregelen te nemen om het tekort aan werkkrachten op te lossen.

Nieuw overleg afgelopen maandag tussen vakbonden en directie heeft nu toch resultaat opgeleverd: “Het overleg verliep positief. We gaan per functie meer flexibiliteit aanbieden, zodat de combinatie tussen werk en privé beter kan worden georganiseerd”, zegt Lidl-woordvoerster Isabelle Colbrandt aan persagentschap Belga.

Ook de vakbond bevestigt: “Er is geluisterd naar ons. Sinds de acties is de werkdruk al wat gezakt, en de directie gaat meer uren in de winkels opvullen”, zegt Kevin Kiggen van ACV Puls. “Dat is veelbelovend.” Nieuwe syndicale acties zijn dan ook van de baan.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food30 oktober, 2026
    Ahold Delhaize legt de hand op Tesco Tsjechië en Slowakije

    Ahold Delhaize heeft een akkoord om 100% van de Tsjechische en Slowaakse activiteiten van Tesco over te nemen. De retailer grijpt zo naar eigen zeggen een belangrijke kans om zijn positie in Midden- en Zuidoost-Europa te versterken.

  • icon
    Food30 oktober, 2026
    Goedkopere cacao bezorgt consumenten weer trek in Mondelez

    Na jaren van peperdure cacao en stevige prijsverhogingen ziet Mondelez de volumes herstellen: de fabrikant van Oreo, Côte d'Or en Toblerone groeit weer door meer te verkopen, in plaats van alleen meer te vragen. Toch blijft topman Dirk Van de Put op zijn hoede: vooral Amerikaanse consumenten houden de vinger...

  • icon
    Food29 oktober, 2026
    Hoe Lieven Vanlommel (Foodmaker) de “groene McDonald’s” klaarstoomt

    Foodmaker groeit in de supermarkten zo snel dat de productiecapaciteit de vraag amper kan bijhouden. Toch wil oprichter en CEO Lieven Vanlommel nu vooral werk maken van een internationale restaurantketen. Met investeerder Kharis Capital aan boord hoopt hij zijn droom van Foodmaker als de “groene McDonald’s” waar te maken.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail