Ondanks marktaandeelwinst slaagde Lidl er vorig jaar opnieuw niet in om winst te maken in België. De discounter bespaart, maar wil ook blijven investeren in expansie.
Duitsland past bij
De omzet van Lidl in België steeg vorig boekjaar met 3% naar 3,24 miljard euro. Die groei volstond echter niet om winst te maken: het verlies bedroeg 31,1 miljoen euro, tegenover 29,1 miljoen een jaar voordien. Per 100 euro aan opbrengsten verliest Lidl 0,94 euro, berekende De Standaard, dat de hand kon leggen op interne cijfers. Het bedrijfsverlies bedroeg bijna 12 miljoen euro, een verbetering met 1,5 miljoen euro.
De discounter heeft de rode cijfers sinds de recordverliezen in 2021 intussen wel gehalveerd, maar geraakt voorlopig dus nog niet in de zwarte cijfers, ondanks besparingen op de werkingskosten en een lichte groei van het marktaandeel. Het Duitse hoofdkantoor verhoogde afgelopen jaar het kapitaal van Lidl België met vijftig miljoen euro. Dat geld is nodig, als de retailer zijn ambitie wil waarmaken om tegen 2038 netto tachtig winkels meer te hebben in België, aan een ritme van zowat zes winkelopeningen per jaar.


