RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Albert Heijn
  • Onderwerpen MarketingWetgeving
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

“2+5 gratis” stunt van Albert Heijn verliep volgens de regels

icon
Food16 maart, 2026

De 2+5 stuntpromotie die Albert Heijn begin november in België lanceerde, verliep wel degelijk volgens de regels. Dat blijkt na een onderzoek van de Economische Inspectie.

Stuntactie veroorzaakte chaos

De stunt van Albert Heijn, met 2+5 aanbiedingen voor zestien producten waaronder Dreft-vaatwastabletten en Colgate-tandpasta, veroorzaakte in november heel wat commotie op de Belgische markt en ook chaos in de winkels. De voorraden raakten immers razendsnel op, waardoor shoppers teleurgesteld werden.

Minister van Consumentenbescherming Rob Beenders kondigde daarom een onderzoek aan: “De acties van afgelopen week verliepen niet overal zoals het hoort. Consumenten hebben recht op duidelijke, eerlijke en haalbare kortingen. En ondernemers verdienen een markt waarin succes gebaseerd is op fair play, niet op schaalvoordeel”, benadrukte hij toen.

Geen lokvogelpraktijken

Maar nu blijkt dat de actie wel degelijk volgens de regels verliep. De keten heeft niet met verlies verkocht en er was ook geen sprake van lokvogelpraktijken, waarbij promotie wordt gevoerd met te kleine voorraden.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Toch wil de minister waakzaam blijven, zegt hij aan persagentschap Belga. “Ik wil vermijden dat grote kortingen op bepaalde producten worden gecompenseerd door andere producten in de winkel stiekem duurder te maken. Consumenten moeten erop kunnen vertrouwen dat promoties eerlijk en transparant zijn. Daarom zal ik in de toekomst onderzoeken blijven vragen naar prijszetting en promoties in de supermarktsector. Mijn prioriteit blijft dat consumenten correct worden behandeld. Kortingen zijn positief, maar ze moeten altijd eerlijk en duidelijk zijn.”

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food18 september, 2026
    Picnic breidt maaltijdservice uit naar Duitsland

    Onlinesupermarkt Picnic lanceert in 2027 zijn bereide maaltijdendienst ook op de Duitse markt, na een test in Nederland. Ook het getrouwheidsprogramma Picnic Family trekt naar Duitsland.

  • icon
    Food18 september, 2026
    Van ovenschotels tot shiitakechips: Delhaize omarmt complexloze comfortvoeding

    Terwijl de afdeling groenten en fruit een extreme make-over krijgt, toonde Delhaize op zijn Food Market in verschillende categorieën een hang naar comfortvoeding. Meer aandacht krijgt ook premium huismerk Taste of Inspirations.

  • icon
    Food16 september, 2026
    Hoe Delhaize de Belgen vaker voor groenten en fruit wil doen kiezen

    Delhaize geeft de afdeling groenten en fruit een make-over en vernieuwt het assortiment, om consumenten te helpen met gezondere keuzes. Slechts 7% van de Belgen eet de aanbevolen hoeveelheid groenten, slechts 10% consumeert voldoende fruit.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging14 september, 2026
    Wibra lanceert wasmiddelen onder huismerk
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Mode25 augustus, 2026
    Kardashians Skims haalt designtop van Supreme binnen
  • icon
    Algemeen28 augustus, 2026
    Anti-greenwashingregels EmpCo dwingen bedrijven hand diep in eigen boezem te steken
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail