RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Yoni Van Looveren
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Minister Kamp wil Unilever Nederlands houden

icon
Algemeen7 april, 2017

Als het van minister Henk Kamp van Economische Zaken afhangt, wordt Unilever binnenkort een volledig Nederlands bedrijf. Dat heeft hij gezegd naar aanleiding van de mededeling dat Unilever af wil van de dubbele Brits-Nederlandse nationaliteit.

Getouwtrek

Al sinds zijn ontstaan in 1930, door een fusie van MargarineUnie en het Britse Lever Brothers, heeft Unilever hoofdkantoren in het Verenigd Koninkrijk en in Nederland. Het bedrijf denkt er nu echter aan om die juridische structuur op te geven, omdat die het moeilijk maakt om een aantal veranderingen binnen het bedrijf door te voeren.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Minister Kamp heeft in een interview met BNR laten verstaan dat hij hoopt dat Unilever nu een volledig Nederlands bedrijf wordt. Hij zegt dat er op dat vlak al gesprekken gevoerd zijn met CEO Paul Polman. “Ook de minister-president spreekt met hem. Het is denkbaar dat het een Brits bedrijf wordt. Maar het is ook denkbaar dat het een Nederlands bedrijf wordt”, aldus Kamp.

 

Volgens de minister is het grootste voordeel van Nederland ten opzichte van het Verenigd Koninkrijk dat het land deel uitmaakt van de Europese Unie, terwijl dat binnenkort voor het Verenigd Koninkrijk niet meer het geval is. Langs de andere kant kan Unilever wel profiteren van het lagere pond, als het besluit om in het Verenigd Koninkrijk te blijven.

 

Aan de andere kant van de Noordzee zullen ze ongetwijfeld alles in het werk stellen om Unilever aan boord te houden. Voor de Britse eerste minister Theresa May zou het vertrek van het bedrijf immers een zware klap zijn, vlak nadat ze de procedure voor het vertrek uit de Europese Unie in gang zette.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen19 oktober, 2026
    Vinted overspoeld met gestolen spullen na rellen in Frankrijk

    Van designerhandtassen tot cosmetica: tweedehandsplatform Vinted kampt met een golf van verdachte advertenties na de hevige rellen en plunderingen in Frankrijk afgelopen weekend. Het bedrijf verwijdert massaal zoekertjes voor luxeproducten die vermoedelijk afkomstig zijn uit geplunderde winkels. Luxeproducten duiken weer op Tijdens de onlusten kregen duizenden Franse winkels te maken...

  • icon
    Algemeen19 oktober, 2026
    Franse rellen treffen 3.000 winkels: Sephora sluit alle vestigingen, Carrefour vreest miljoenenfactuur

    (update) De gewelddadige protesten in Frankrijk hebben minstens 3.000 winkels geraakt. Onder meer Sephora, Burberry, Galeries Lafayette en Carrefour kregen te maken met plunderingen of vernielingen.

  • icon
    Algemeen19 oktober, 2026
    Hacker Inti De Ceukelaire: “Vroeger was de mens de zwakste schakel. Nu is dat AI”

    Artificiële intelligentie belooft retailers een revolutie in efficiëntie en klantenservice. Maar ook de kwetsbaarheden worden steeds duidelijker. Ethisch hacker Inti De Ceukelaire: “Je moet eerst weten hoe een hond zich gedraagt voordat je hem bij kleine kinderen laat.”

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food23 september, 2026
    Van Eerd vecht veroordeling aan: “OM maakte er een zootje van”
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Food23 september, 2026
    AB InBev kaapt Champions League na 33 jaar weg bij Heineken
  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin29 september, 2026
    Gamma plooit zich terug op Vlaanderen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail