RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Action 6 miljard waard, maar einde sprookje in zicht?

icon
Algemeen15 februari, 2019

Action is vandaag 6 miljard euro waard, aldus eigenaar 3i. Toch rijzen er bezorgdheden: de discountketen kan de eigen groei niet bijhouden en het bedrijf leent geld om 3i miljardendividenden uit te keren.

 

Einde aan het sprookje?

Action had in het najaar al toegegeven dat de opening van twintig nieuwe winkels vertraging opliep en dat er logistieke moeilijkheden waren. Die lijken nu echter structureler te zijn dan eerst gedacht, meent Quote. Het bedrijf groeit sneller dan het aankan en volgens het tijdschrift “komt er een einde aan het blauwwitte sprookje”.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

In 2018 openden 230 nieuwe winkels van de non-fooddiscounter de deuren, in plaats van de 250 vestigingen die waren voorzien. Het probleem lag bij de distributiecentra, die niet meer konden volgen: “De enorme groei in winkels en geografie zet veel druk op onze supply chain”, geeft ook een woordvoerder aan. Bijgevolg zouden steeds meer lege schappen opduiken, vooral in Frankrijk.

 

Na de zomer vorig jaar moest een nieuw magazijn in Frankrijk klaar zijn, maar dat liep vertraging op. “Daarom stelden we de opening van twintig winkels uit. Een deel is intussen open en de rest volgt binnenkort”, legt een woordvoerster uit in De Tijd. 

 

“Waanzinnig dividend” voor eigenaar 3i

Toch komt er steeds meer kritiek op hoe Action met zijn geld omspringt: de retailer keert intussen namelijk wel royale dividenden uit aan investeringsgroep 3i, die sinds 2011 eigenaar is van de Nederlandse formule. “Om de operatie weer op orde te krijgen had 3i meer in Action kunnen investeren,” zegt een insider in Quote. “Maar in plaats daarvan halen ze er een waanzinnig dividend uit. Daardoor is de hele organisatie onnodig onder druk komen te staan.” 

 

Sinds 2016 heeft Action twee miljard euro dividend uitgekeerd aan 3i, die zelf destijds 500 miljoen euro betaalde voor de retailer. Vandaag zou de discountreus met 1300 winkels al zes miljard euro waard zijn: geen wonder dus dat 3i besloten heeft om de keten toch nog even te houden.

 

Opvallend is dat de dividenden hoofdzakelijk worden gefinancierd met leningen, aldus Quote. Toen de retailer een jaar geleden een dividend uitkeerde, steeg de schuldratio immers plots van 3 naar 4,8. De keten had zijn schuldratio toen nochtans pas naar beneden gekregen door een scherpe winststijging.

 

3i heeft alvast nog grootse plannen met de discounter: Action moet 250 nieuwe winkels per jaar blijven openen en de omzet hoort nog tot tien miljard euro te stijgen. Er komt dit jaar daarom nog een distributiecentrum bij in Polen en in 2020 openen er nog twee.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen20 oktober, 2026
    Amazon pompt 16,9 miljard euro in Duitse AI, cloud en satellietinternet

    Amazon zet vol in op Duitsland als hub voor Europese expansie. De Amerikaanse techgigant kondigt aan in 2027 meer dan 16 miljard euro te investeren in het land. De investering moet de groei van cloud computing, kunstmatige intelligentie (AI), satellietinternet en mediaproducties verder aanjagen.

  • icon
    Algemeen19 oktober, 2026
    Vinted overspoeld met gestolen spullen na rellen in Frankrijk

    Van designerhandtassen tot cosmetica: tweedehandsplatform Vinted kampt met een golf van verdachte advertenties na de hevige rellen en plunderingen in Frankrijk afgelopen weekend. Het bedrijf verwijdert massaal zoekertjes voor luxeproducten die vermoedelijk afkomstig zijn uit geplunderde winkels. Luxeproducten duiken weer op Tijdens de onlusten kregen duizenden Franse winkels te maken...

  • icon
    Algemeen19 oktober, 2026
    Franse rellen treffen 3.000 winkels: Sephora sluit alle vestigingen, Carrefour vreest miljoenenfactuur

    (update) De gewelddadige protesten in Frankrijk hebben minstens 3.000 winkels geraakt. Onder meer Sephora, Burberry, Galeries Lafayette en Carrefour kregen te maken met plunderingen of vernielingen.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food23 september, 2026
    Van Eerd vecht veroordeling aan: “OM maakte er een zootje van”
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Food23 september, 2026
    AB InBev kaapt Champions League na 33 jaar weg bij Heineken
  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin29 september, 2026
    Gamma plooit zich terug op Vlaanderen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail