RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Onderwerpen Personeelsbeleid
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Akkoord over nachtwerk in distributie en e-commerce

icon
Algemeen12 december, 2025

Het Belgisch kernkabinet schaft het algemene verbod op nachtwerk af, en versoepelt de regels voor de retail. Wat al in het zomerakkoord stond, wordt nu bevestigd: in distributie en e-commerce is het enkel nog tussen 23.00 en 6.00 uur nachtwerk.

“Betere aansluiting”

In distributie en e-commerce gelden enkel prestaties tussen 23.00 en 6.00 uur nog als nachtwerk. Minister van Werk David Clarinval benadrukt dat België daarmee aansluit bij de buurlanden. “Deze hervorming zorgt voor een modern, evenwichtig en beschermend kader”, zegt hij. “We creëren een meer dynamische en aantrekkelijke arbeidsmarkt, die beter aansluit bij de huidige economische realiteit.”

Het akkoord bevestigt daarmee wat de regering al in het zomerakkoord vastlegde. Het verbod op nachtwerk verdwijnt, en enkel wie in e-commerce en logistiek tussen 23.00 en 6.00 uur werkt, valt nog onder het nachtregime met een verplichte premie. De bestaande premies uit de cao’s blijven daarbij gelden. Voor nieuwe aanwervingen komt er een premie voor prestaties tussen 23.00 en 6.00 uur, maar werkgevers mogen dezelfde premies toepassen als voor huidige werknemers. De regering versoepelt bovendien de procedure om avondwerk in te voeren.

De nieuwe regels gelden uitsluitend voor distributie, logistiek en e-commerce, met als afbakening van de distributiesector en aanverwante activiteiten een lijst van veertien paritaire comités. Die omvat onder meer detailhandel met geheel of gedeeltelijk onlineverkoop, groothandel, logistieke dienstverlening voor derden, e-commerce en Bpost. Een jaar na de inwerkingtreding volgt een evaluatie.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen30 oktober, 2026
    AVA trekt naar de binnensteden met drie kerstpop-ups

    AVA opent de komende weken drie tijdelijke kerstwinkels in Antwerpen, Brussel en Genk. De Belgische retailer kiest bewust voor drukke stadslocaties en gebruikt de pop-ups tegelijk als proeftuin voor compactere winkelconcepten.

  • icon
    Algemeen30 oktober, 2026
    Amazon ziet webwinkel slabakken te midden van AI-tumult

    Terwijl Amazons clouddiensten recordgroei boeken, hapert de motor van de webwinkel. De productverkopen groeien amper 2% en ook de advertentie-inkomsten verliezen vaart. Bovendien dreigen AI-shoppingassistenten het lucratieve verdienmodel van de e-commercereus onder druk te zetten.

  • icon
    Algemeen28 oktober, 2026
    Britse regering waakt over dreigende ontmanteling Poundland

    Is de ondergang van Poundland onafwendbaar, of willen de Amerikaanse eigenaars meer verdienen aan de ontmanteling van de discountketen dan aan een redding? De Britse regering stelt zich die vraag nu investeringsmaatschappij Gordon Brothers een overnamebod heeft afgewezen. Zo'n 12.000 banen staan op het spel.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail