RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Amazon
  • Onderwerpen Bedrijfsresultaten
  • Geografie Verenigde Staten
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Amazon is terug van weggeweest

icon
Algemeen28 april, 2023
Amazon Basics private label
Sasha Bulletti / Shutterstock.com

Na ontslagrondes en verliescijfers lijkt het weer beter te gaan met Amazon. Vorig kwartaal boekte de e-commercereus 9% groei, terwijl ook de winst terug is.

Stabiele e-commerce

Amazon verrast vriend en vijand met een sterk kwartaalrapport: in het eerste kwartaal van 2023 klokte de omzet af op 127,4 miljard dollar (115 miljard euro), goed voor 9% groei en beter dan analisten hadden verwacht. Ook de e-commerceverkopen bleven stabiel, wat op zich al een prestatie is. Begin vorig jaar waren in heel wat landen immers nog coronabeperkingen en dat zorgde voor uitzonderlijke e-commercegroei.

Zowel voor de winst als voor de groei moet Amazon weliswaar rekenen op zijn andere activiteiten, meer bepaald de AWS-cloudservices en reclamediensten. Bij AWS steeg de omzet met 16%, maar CFO Brian Olsavsky ziet de groei vertragen. In april was er al een forse terugval, omdat klanten door de economische onzekerheid op zoek gaan naar goedkopere alternatieven om hun data te bewaren. Reclame en advertenties zijn wel al goed voor een omzet van 9,7 miljard dollar en groeiden met 21%.

Na een verlies van 3,8 miljard dollar een jaar geleden, is Amazon weer uit de rode cijfers. Het kwartaal eindigde met 3,2 miljard dollar winst. Olsavsky zegt dat de arbeidsmarkt in de VS kalmeert, waardoor het de transport- en personeelskosten kon verminderen. Amazon schrapte de voorbije maanden ook 27.000 banen en sluit niet uit dat er nieuwe ontslagrondes kunnen volgen.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen23 oktober, 2026
    Herbruikbare e-commerceverpakking slaagt voor consumententest

    Consumenten blijken bereid om verzendverpakkingen terug te brengen, zeker wanneer ze hun waarborg eenvoudig kunnen recupereren. Dat leert een proefproject van Bpost, Torfs en Juttu. De uitdaging verschuift nu van consumentengedrag naar logistiek en rendabiliteit: wie organiseert een systeem dat ook op grote schaal werkt?

  • icon
    Algemeen22 oktober, 2026
    Winkeliers in Brussel en Parijs barricaderen hun zaken uit angst voor nieuwe rellen

    In Brussel en Parijs zetten winkeliers zich schrap voor een nieuw weekend van onlusten. Velen beschermen hun etalages met houten panelen en metalen hekken, na de plunderingen en vernielingen van afgelopen weekend. De veiligheidsmaatregelen kosten hen echter nu al omzet.

  • icon
    Algemeen22 oktober, 2026
    eBay schrapt opnieuw 1.000 banen ondanks sterke groei

    E-commerceplatform eBay schrapt wereldwijd ongeveer 1.000 banen, goed voor 9% van het personeelsbestand. Het is al de tweede grote ontslagronde dit jaar. De Amerikaanse marktplaats wil zijn organisatie vereenvoudigen en meer investeren in groei categorieën zoals luxegoederen, tweedehandsmode en refurbished.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail