RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Amazon
  • Onderwerpen HerstructureringManagementwissel
  • Geografie Verenigde Staten
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Amazon legt focus op winkels in nieuwe consumentenafdeling

icon
Algemeen22 juni, 2022

Amazon hervormt zijn consumentendivisie, met een nieuwe topman én een nieuwe naam: supermarktspecialist Doug Herrington wordt het hoofd van ‘Amazon Stores’. Dat verraadt mogelijk een versterkte focus op fysieke winkels.

Consumenten worden winkels

Gaat Amazon zich nog meer concentreren op fysieke winkels? Het lijkt er wel op, nu CEO Andy Jassy een nieuwe verschuiving binnen het directieteam aankondigt. De topman van consumentenretailafdeling Amazon Consumer, Dave Clark, verlaat onverwacht het bedrijf, en daarvan maakt Jassy van de gelegenheid gebruik om de hele afdeling te herorganiseren.

Voortaan heet die niet langer Consumer, maar ‘Worldwide Amazon Stores’ – met als nieuwe topman Doug Herrington. De keuze is niet toevallig, want Herrington werkt al zeventien jaar voor Amazon en werd daar juist aangenomen om het FMCG-aanbod van de e-commercereus te ontwikkelen. Hij was het ook die in 2007 AmazonFresh, Amazons eerste eigen supermarktformule, lanceerde.

“Nog maar 1% wereldwijd marktaandeel”

Tegelijk wordt de logistiekafdeling, Amazon Operations, verenigd onder één leider: John Felton. Ook Felton werkt al zeventien jaar bij Amazon. Of zoals Bezos-opvolger Andy Jassy meedeelt aan zijn personeel: “Dit is een zeer sterk en ervaren leiderschapsteam.”

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

“Het is de moeite waard om te onthouden dat Amazon momenteel slechts ongeveer 1% van het wereldwijde marktaandeel in de detailhandel vertegenwoordigt, en 85% van dat wereldwijde marktaandeel bevindt zich nog steeds in fysieke winkels”, beklemtoont Jassy het belang van bakstenen winkels. Althans voorlopig nog: “als je, zoals ik, gelooft dat die verhouding in de loop der tijd zal veranderen, is er véél potentieel voor ons. Ik geloof dat we nog maar aan het begin staan van wat mogelijk is.”

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen16 oktober, 2026
    [In Beeld] TEDi opent 42e Belgische winkel bij ex-Cora Anderlecht

    De Duitse non-fooddiscounter TEDi opent vandaag zijn 42e Belgische vestiging in Shopping Cora Anderlecht. Ook op Europees niveau heeft de Action-uitdager nog ambitieuze groeiplannen.

  • icon
    Algemeen15 oktober, 2026
    Impact pakjestaks houdt aan: 42% minder kleine pakjes via luchthaven Luik

    De Europese pakjestaks laat zich steeds sterker voelen op de luchthaven van Luik. Sinds de invoering van de heffing op 1 juli is het aantal kleine pakjes met 42% gedaald en zijn er 6% minder vliegtuigbewegingen. Toch betekent dat niet noodzakelijk dat er minder goederen Europa binnenkomen.

  • icon
    Algemeen15 oktober, 2026
    Too Good To Go wil ook overschotten in non-food aanpakken

    Too Good To Go, de app die al tien jaar voedseloverschotten aanpakt, breidt zijn marktplaats uit naar bijkomende productcategorieën, zoals verzorging, huishoudproducten of bloemen. Verspilling houdt niet op bij voedsel, zegt het bedrijf.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food23 september, 2026
    Van Eerd vecht veroordeling aan: “OM maakte er een zootje van”
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Food23 september, 2026
    AB InBev kaapt Champions League na 33 jaar weg bij Heineken
  • icon
    Algemeen22 september, 2026
    Nieuw distributiecentrum anticipeert op verdere groei voor Bol
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail