RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Amazon
  • Onderwerpen winkelopeningen
  • Geografie Verenigd Koninkrijk
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Amazon verkoopt voor meer dan een miljard tweedehands

icon
Algemeen29 november, 2023
Amazon Second Chance

Ook Amazon ziet groot potentieel in tweedehands: dat illustreert de retailer nu met de opening van een tijdelijke fysieke tweedehandswinkel in Londen. Steeds meer shoppers willen immers geld besparen en duurzamer winkelen.

Kerstpop-up

Tweedehands vertegenwoordigt in Europa al een omzet van één miljard euro voor Amazon. Alleen al in het Verenigd Koninkrijk verkocht de retailgigant vorig jaar meer dan vier miljoen tweedehandsproducten. In de eerste negen maanden van 2023 steeg de verkoop van tweedehands goederen door Amazon er bovendien met ruim 15% vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.

“Klanten vertellen ons dat ze tweedehands spullen kopen om geld te besparen in de aanhoudende levensduurtecrisis en omdat ze duurzamer willen winkelen”, verklaarde John Boumphrey, die de Britse operaties van de retailer leidt, bij de opening van de eerste fysieke tweedehandswinkel van Amazon in Londen. Die “Second Chance Store” – een kerstpop-upwinkel die meer dan 4.000 geretourneerde en gereviseerde artikelen verkoopt – blijft open tot 12 december.

Recordomzetten

Dat shoppers op zoek zijn naar interessante deals blijkt ook uit de recordomzet die Amazon naar eigen zeggen de afgelopen weken heeft geboekt. Volgens het bedrijf was de periode van 17 november tot Cyber Monday het “grootste winkelevenement ooit”, vergeleken met dezelfde periode van elf dagen vorig jaar. Concrete verkoopcijfers maakte Amazon niet bekend, maar consumenten kochten in die periode wereldwijd meer dan een miljard artikelen.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Zopas meldde AWS, de cloudafdeling van de retailer, ook de lancering van een AI chatbot voor ontwikkelaars en IT-professionals, met de naam Amazon Q. Die is ontworpen om zakelijke klanten in elke ontwikkelingsfase te helpen met het bouwen van applicaties op AWS.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen23 oktober, 2026
    Herbruikbare e-commerceverpakking slaagt voor consumententest

    Consumenten blijken bereid om verzendverpakkingen terug te brengen, zeker wanneer ze hun waarborg eenvoudig kunnen recupereren. Dat leert een proefproject van Bpost, Torfs en Juttu. De uitdaging verschuift nu van consumentengedrag naar logistiek en rendabiliteit: wie organiseert een systeem dat ook op grote schaal werkt?

  • icon
    Algemeen22 oktober, 2026
    Winkeliers in Brussel en Parijs barricaderen hun zaken uit angst voor nieuwe rellen

    In Brussel en Parijs zetten winkeliers zich schrap voor een nieuw weekend van onlusten. Velen beschermen hun etalages met houten panelen en metalen hekken, na de plunderingen en vernielingen van afgelopen weekend. De veiligheidsmaatregelen kosten hen echter nu al omzet.

  • icon
    Algemeen22 oktober, 2026
    eBay schrapt opnieuw 1.000 banen ondanks sterke groei

    E-commerceplatform eBay schrapt wereldwijd ongeveer 1.000 banen, goed voor 9% van het personeelsbestand. Het is al de tweede grote ontslagronde dit jaar. De Amerikaanse marktplaats wil zijn organisatie vereenvoudigen en meer investeren in groei categorieën zoals luxegoederen, tweedehandsmode en refurbished.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail