RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pascal Sabbe
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

eBay kent sterkste groei in 16 jaar

icon
Algemeen29 april, 2021

Veilingsite eBay heeft een ijzersterk kwartaal achter de rug: de omzet steeg met liefst 42% – de sterkste groei in zestien jaar – na een jaar waarin het al fors groeide door de coronacrisis.

 

Omzet +42%

In de eerste drie maanden van het jaar steeg de omzet van eBay met 42% tot 3 miljard dollar (bijna 2,5 miljard euro), terwijl het bruto handelsvolume met 29% toenam tot 27,5 miljard dollar (23 miljard euro). De nettowinst nam toe met bijna een derde en landde op 569 miljoen dollar (470 miljoen euro).

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

De Amerikaanse veilingsite zag een aanzienlijke groei in zijn kerncategorieën: de verkoop van luxehorloges groeide met 38%, terwijl de handel in dure sneakers meer dan verdubbelde. Intussen worden ook opgeknapte producten steeds belangrijker: eBay breidde ‘Certified Refurbished’ uit tot 150 merken in de Verenigde Staten en lanceerde de afdeling ook in het Verenigd Koninkrijk, Canada en Duitsland.

 

Voor het tweede kwartaal verwacht eBay een omzet tussen 2,98 en 3,03 miljard dollar (zowat 2,5 miljard euro), wat neerkomt op een groei van 8 à 10%. De nettowinst zou moeten landen tussen 465 en 500 miljoen dollar (380-410 miljoen euro).

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen22 oktober, 2026
    Winkeliers in Brussel en Parijs barricaderen hun zaken uit angst voor nieuwe rellen

    In Brussel en Parijs zetten winkeliers zich schrap voor een nieuw weekend van onlusten. Velen beschermen hun etalages met houten panelen en metalen hekken, na de plunderingen en vernielingen van afgelopen weekend. De veiligheidsmaatregelen kosten hen echter nu al omzet.

  • icon
    Algemeen22 oktober, 2026
    eBay schrapt opnieuw 1.000 banen ondanks sterke groei

    E-commerceplatform eBay schrapt wereldwijd ongeveer 1.000 banen, goed voor 9% van het personeelsbestand. Het is al de tweede grote ontslagronde dit jaar. De Amerikaanse marktplaats wil zijn organisatie vereenvoudigen en meer investeren in groei categorieën zoals luxegoederen, tweedehandsmode en refurbished.

  • icon
    Algemeen22 oktober, 2026
    Brusselse Dansaertwijk zet in op avondshopping tijdens eindejaarsperiode

    De handelaars van de Brusselse Dansaertwijk slaan de handen in elkaar om meer shoppers naar de binnenstad te lokken. Van 10 tot 12 december organiseren ze voor het eerst de Dansaert-nocturnes, met verlengde openingsuren, animatie en geschenken. Het initiatief moet uitgroeien tot een jaarlijkse traditie.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food23 september, 2026
    Van Eerd vecht veroordeling aan: “OM maakte er een zootje van”
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Food23 september, 2026
    AB InBev kaapt Champions League na 33 jaar weg bij Heineken
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail