RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven eBay
  • Onderwerpen E-commerceHerstructurering
  • Geografie Verenigde Staten
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

eBay zet 1.000 werknemers aan de deur

icon
Algemeen24 januari, 2024

eBay schrapt ongeveer duizend banen, goed voor 9% van het personeelsbestand. Tweedehands mag dan wel aan populariteit winnen, ook de concurrentie neemt toe.

Tweede ontslagronde

CEO Jamie Iannone kondigde de afslanking dinsdag aan in een mail aan de werknemers. “Hoewel we vooruitgang boeken ten opzichte van onze strategie, zijn ons totale personeelsbestand en onze uitgaven groter dan de groei van ons bedrijf”, aldus de topman. Ook het aantal contracten binnen het “alternatieve personeelsbestand” – kortom freelancers en interims – zal de komende maanden dalen, meldt The Guardian.

Het bedrijf wil reorganiseren om de teams beter op elkaar af te stemmen en te consolideren, met als doel de “end-to-end-ervaring te verbeteren en beter tegemoet te komen aan de behoeften van klanten over de hele wereld”. Dat komt niet geheel uit de lucht vallen: in februari vorig jaar ontsloeg eBay al eens 500 werknemers.

De veilingwebsite moest voor het belangrijke eindejaarkwartaal lager dan verhoopte prognoses toegeven. eBay was een pionier in tweedehands- en platformverkoop, maar kampt nu met die remmende voorsprong. Inmiddels zijn er nieuwe disruptors die steeds meer marktaandeel inpalmen, zoals Vinted in de tweedehandscategorie maar ook Temu en Shein voor goedkope nieuwe producten.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Meer weten over de nieuwe disruptors en welke bedreiging ze vormen? In de RetailDetail Connect&Learn-app en -webomgeving ontdek je nu een gloednieuwe e-cursus over Temu, Shein & co.

Klik hier voor toegang tot RetailDetail Connect & Learn

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen7 september, 2026
    “Print is niet dood”: PubliBox wil retailers heel België laten veroveren

    Terwijl retailers marketingbudget naar digitale kanalen verschuiven, gelooft PubliBox opvallend sterk in de brievenbus. Het couponplatform breidt zijn bereik nu uit naar heel België. Op de Retail Marketing Day legt Gregory Gysel van Pro-Mailing uit waarom print volgens hem vooral in combinatie met digitaal nog potentieel heeft.

  • icon
    Algemeen3 september, 2026
    YouTube en Amazon zetten aanval in op TikTok Shop

    YouTube maakt Amazon tot affiliatepartner van zijn shoppingplatform: creators kunnen producten van de webwinkel voortaan rechtstreeks in video’s en livestreams taggen. YouTube wil zo van e-commerce een volgende groeipijler maken en de achterstand op TikTok Shop verkleinen.

  • icon
    Algemeen3 september, 2026
    Woluwe Shopping Center doet nieuwe poging tot uitbreiding

    De eigenaar van het Woluwe Shopping Center in Sint-Lambrechts-Woluwe, stelt volgende week een nieuw uitbreidingsproject voor aan de buurtbewoners. Het is niet de eerste poging van de investeerder.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Algemeen10 augustus, 2026
    Flink wat nieuwkomers verwacht in Wijnegem Shopping Center
  • icon
    Schoonheid/verzorging12 augustus, 2026
    Douglas duikt in het rood en hint op winkelsluitingen
  • icon
    Vrije tijd12 augustus, 2026
    Eerste overnamekandidaat daagt op voor failliete fietsgroep Accell
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail