RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven HemaJumbo
  • Onderwerpen Overname
  • Geografie Nederland
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Familie van Eerd (Jumbo) neemt Hema volledig over

icon
Algemeen2 december, 2025
Saskia Egas Reparaz, Hema

Investeringsfonds Parcom verkoopt zijn aandeel van 50% in warenhuisketen Hema aan Mississippi Ventures, het investeringsvehikel van de familie van Eerd, die ook eigenaar is van supermarktketen Jumbo.

Verder investeren

Beide aandeelhouders melden het nieuws in een persbericht, zonder financiële details te geven. De overname moet worden goedgekeurd door toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) en is ook afhankelijk van het advies van de ondernemingsraad van Hema.

Jumbo en Hema blijven los van elkaar opereren, maar kunnen elkaar wel versterken, stelt het bericht. De transactie stelt het Hema in staat ook de komende jaren verder te investeren in het merk en de klantervaring “om de ingeslagen weg van groei en aantrekkingskracht door te ontwikkelen”. De retailer wil de komende tijd honderd winkels vernieuwen en er 15 nieuwe openen, onder andere in België en Frankrijk.

“Belangrijke mijlpaal”

“We zijn bijna vijf jaar geleden ingestapt als aandeelhouder en alleen maar nog meer verliefd geworden op Hema. Het is indrukwekkend hoe Saskia en haar team het merk hebben versterkt”, zegt Colette Cloosterman-van Eerd, namens de familie van Eerd.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Saskia Egas Reparaz, de CEO van Hema, noemt de overname een belangrijke mijlpaal. “Jumbo en Hema zijn twee merken die een rol spelen in het alledaagse leven van klanten. We hebben de afgelopen jaren gemerkt hoe waardevol dat is. Wij kijken uit naar deze volgende fase van onze samenwerking.”

Mississippi Ventures en Parcom rondden begin 2021 de overname van Hema af. Ze namen toen elk een belang van 50% in de retailer, die toen in handen was van de schuldeisers nadat eigenaar Marcel Boekhoorn werd opzijgeschoven. De afgelopen jaren is de winkelketen volgens Mississippi Ventures en Parcom gegroeid in omzet, volume, winst en klanttevredenheid. De ruim 17.000 werknemers behouden met deze stap hun baan.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen8 september, 2026
    Hoe Kaufland Bol uitdaagt met nieuwe Nederlandse marktplaats

    De Nederlandse online marktplaats van Lidl-zusterketen Kaufland is vanaf nu live. Kaufland.nl start met 9 miljoen artikelen in ruim 6.400 categorieën en zo'n 3.000 aangesloten verkopers. Een gewaagde zet, want de Nederlandse e-commercemarkt is (met name door Bol) al sterk ontwikkeld, zoals Amazon eerder kon vaststellen.

  • icon
    Algemeen8 september, 2026
    Vinted voegt Budbee-pakketkluizen toe in Nederland

    Vinted breidt zijn bezorgopties in Nederland uit met pakketkluizen van Budbee. Het is al de derde Europese markt waar de twee partijen samenwerken.

  • icon
    Algemeen7 september, 2026
    “Print is niet dood”: PubliBox wil retailers heel België laten veroveren

    Terwijl retailers marketingbudget naar digitale kanalen verschuiven, gelooft PubliBox opvallend sterk in de brievenbus. Het couponplatform breidt zijn bereik nu uit naar heel België. Op de Retail Marketing Day legt Gregory Gysel van Pro-Mailing uit waarom print volgens hem vooral in combinatie met digitaal nog potentieel heeft.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Algemeen10 augustus, 2026
    Flink wat nieuwkomers verwacht in Wijnegem Shopping Center
  • icon
    Schoonheid/verzorging12 augustus, 2026
    Douglas duikt in het rood en hint op winkelsluitingen
  • icon
    Vrije tijd12 augustus, 2026
    Eerste overnamekandidaat daagt op voor failliete fietsgroep Accell
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail