RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Hema vraagt vier procent extra van leveranciers

icon
Algemeen19 maart, 2014

1 op 5 leveranciers moet weg

Op een ‘suppliersdag’, waarop alle leveranciers bij elkaar komen, kreeg het publiek te horen dat Hema af wil van ongeveer twintig procent van zijn leveranciers en dat het in de toekomst rekeningen pas na 120 dagen zal betalen. De nieuwe voorwaarden zouden al vanaf 1 april 2014 in voege treden.

 

“Een leverancier die vorig jaar voor 2 miljoen euro spullen aan de Hema verkoopt, wordt even gevraagd of hij per direct 80.000 euro terugstort“, zegt Maurice Yocarin van branchevereniging Vivo in De Telegraaf. “Dat is onbehoorlijk. Het is geen normale gang van zaken dat op bestaande afspraken wordt teruggekomen. Dat mag natuurlijk niet. Een contract is een contract. Daar houd je je aan.”

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Hema zelf zegt aan de krant dat het steeds in onderhandeling is met zijn leveranciers. “Dit is altijd in individuele gesprekken. Omstandigheden kunnen wijzigen, zodat er tot andere inzichten wordt gekomen. Dit delen wij in individuele gesprekken met de betrokkenen, waarbij leveranciers keuzevrijheid hebben om te leveren.”

 

“Er is geen sprake van eenzijdige activiteiten in deze. In iedere zakelijke relatie zijn discussies en zitten partijen niet per definitie altijd op een lijn. Soms passen we condities aan ten gunste van leveranciers; soms ten nadele. Dit is een situatie tussen ons en de leveranciers. Daar doen wij verder geen uitspraken over”, klinkt het nog.

 

Uit noodzaak

Wie tussen de lijnen leest, begrijpt dat leveranciers van Hema de keuze krijgen om akkoord te gaan met de nieuwe voorwaarden of er voor kunnen kiezen om het contract met Hema stop te zetten. Hema eist tussen drie en vijf procent korting van zijn leveranciers. Wie niet akkoord gaat, ziet zijn contract verbroken.

 

Hema komt met de nieuwe voorwaarden omdat de omzet in Nederland, de grootste markt voor de winkelketen, achteruit gaat. Het is ook niet de eerste keer dat dit gebeurt: zes jaar geleden eiste Hema met een marketingbijdrage van vijf procent, die bij de leveranciers werd ingehouden. Die zal nu trouwens maandelijks ingehouden worden, in plaats van elk kwartaal, zoals voorheen.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen11 september, 2026
    [In Beeld] Wingzz China: van Ikea-leefcenters tot de innovatie-express

    Van een winkelcentrum opgebouwd als verblijfsplek, in Hangzhou hoe een logistiek bedrijf nieuwe technologie rechtstreeks koppelt aan de werkvloer. Op dag 3 en 4 van retailtour Wingzz China werd innovatie zo nog tastbaarder.

  • icon
    Algemeen11 september, 2026
    YouTube Shopping in Nederland van start met Bol

    YouTube stort zich ook in Nederland op de groeiende markt voor social commerce met de introductie van zijn Shopping-affiliateprogramma. Webwinkel Bol sluit zich als eerste grote partner aan bij het initiatief.

  • icon
    Algemeen10 september, 2026
    Datalek bij De Bijenkorf: wel degelijk klantgegevens ingezien

    De Bijenkorf bevestigt dat onbevoegden bij het grote datalek van logistiek partner CEVA inderdaad toegang hebben gehad tot persoonsgegevens van klanten. Eerder werd dit al vermoed, maar nu is de warenhuisketen zeker. Het incident raakte ook andere grote bedrijven, waaronder Bol, Ace & Tate, Zalando en ING.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Mode25 augustus, 2026
    Kardashians Skims haalt designtop van Supreme binnen
  • icon
    Algemeen28 augustus, 2026
    Anti-greenwashingregels EmpCo dwingen bedrijven hand diep in eigen boezem te steken
  • icon
    Algemeen21 augustus, 2026
    Hoe Alibaba AI inzet om winkelplatforms nieuw leven in te blazen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail