RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Onderwerpen Logistiek
  • Geografie Luik
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Impact pakjestaks houdt aan: 42% minder kleine pakjes via luchthaven Luik

icon
Algemeen15 oktober, 2026
Shutterstock

De Europese pakjestaks laat zich steeds sterker voelen op de luchthaven van Luik. Sinds de invoering van de heffing op 1 juli is het aantal kleine pakjes met 42% gedaald en zijn er 6% minder vliegtuigbewegingen. Toch betekent dat niet noodzakelijk dat er minder goederen Europa binnenkomen.

Minder pakjes, minder vluchten

Het totale vrachtvolume blijft nagenoeg stabiel: Liège Airport verwerkte in het derde kwartaal 334.467 ton vracht, nauwelijks minder dan de 334.950 ton in dezelfde periode vorig jaar. Wel daalde het aantal vliegtuigbewegingen met 6% naar 6.826. Volgens de luchthaven is dat vooral het gevolg van de Europese heffing van 3 euro op goedkope e-commercezendingen van buiten de EU, die op 1 juli van kracht werd.

Sindsdien is het volume kleine pakjes met 42% teruggevallen, waardoor ook het aantal vluchten specifiek voor e-commercezendingen afnam. De cijfers bevestigen de trend die al in juli zichtbaar werd, toen de luchthaven 53% minder kleine pakjes registreerde dan een jaar eerder. In de eerste zeven weken bracht de nieuwe heffing de Belgische douane bovendien al 223,7 miljoen euro op.

Chinese platforms passen zich aan

Dat het totale vrachtvolume ondanks de scherpe daling van kleine pakjes op peil blijft, past bij de verschuiving naar grotere zendingen. Chinese e-commerceplatforms zoals Shein, Temu en AliExpress bundelen bestellingen, stimuleren grotere winkelmandjes en verschepen meer goederen in bulk. Ook bouwen ze Europese voorraden op.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

De pakjestaks heeft dus wel degelijk impact op de logistiek van goedkope e-commerce, maar voorlopig veel minder op de totale goederenstroom. “De zwakke groei in het derde kwartaal weerspiegelt de onmiddellijke gevolgen van de nieuwe belasting op kleine pakjes. Maar over het hele jaar bekeken blijft de luchthaven groeien”, zegt CEO Laurent Jossart. Volgens hem bewijzen de cijfers de veerkracht van de luchthaven en de diversificatie van haar vrachtactiviteiten. Vooral de uitvoer zit in de lift: die steeg met 18,5%.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen15 oktober, 2026
    Too Good To Go wil ook overschotten in non-food aanpakken

    Too Good To Go, de app die al tien jaar voedseloverschotten aanpakt, breidt zijn marktplaats uit naar bijkomende productcategorieën, zoals verzorging, huishoudproducten of bloemen. Verspilling houdt niet op bij voedsel, zegt het bedrijf.

  • icon
    Algemeen15 oktober, 2026
    [Analyse] Niet-Europese marktplaatsen zwaaien meer dan ooit de plak in Europese e-commerce

    Niet-Europese marktplaatsen trekken een steeds groter deel van de internationale e-commerce naar zich toe. Bij de honderd grootste platformen komt inmiddels bijna 80% van het handelsvolume uit grensoverschrijdende transacties. Amazon, Temu en AliExpress voeren de markt aan.

  • icon
    Algemeen14 oktober, 2026
    Nederland remt verruiming winkeluren af: gemeenten mogen kiezen

    Nederland ziet af van het idee om de openingstijden van winkels verder te versoepelen. Het kabinet houdt vast aan de huidige Winkeltijdenwet en laat gemeenten beslissen hoe ruim winkels op zondag en feestdagen mogen openen. En dat terwijl België net in de omgekeerde richting beweegt.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food16 september, 2026
    Royal Swinkels verhuist afvulactiviteiten Brouwerij Palm naar Nederland
  • icon
    Food23 september, 2026
    Van Eerd vecht veroordeling aan: “OM maakte er een zootje van”
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Food16 september, 2026
    Hoe Delhaize de Belgen vaker voor groenten en fruit wil doen kiezen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail