RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Yoni Van Looveren
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Outletcenters blijven investeren om nieuwe klanten te trekken

icon
Algemeen20 mei, 2016

De verschillende outletcenters in Nederland bleven de voorbije jaren groeien, terwijl hun collega’s in de binnensteden het steeds moeilijker hebben om klanten te trekken. De drie Nederlandse outletcenters blijven dan ook investeren in uitbreiding.

 

Meer winkels en premiummerken

Batavia Stad Fashion Outlet in Lelystad en Designer Outlet in Roermond openden 15 jaar geleden hun deuren en ook Rosada Fashion Outlet in Roosendaal is ondertussen al tien jaar geopend, maar voorlopig lijkt er nog geen sleet te komen om het concept. Binnen enkele jaren moet er in Zevenaar zelfs nog een vierde outletcentrum openen.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Het aantal bezoekers in de outletcentra loopt dan ook steevast op, terwijl de Nederlandse markt voor kleding en schoenen nu toch al een tijdje krimpt. Ten opzichte van 2010 zijn de outletcentra volgens GfK zelfs al met 50 procent gegroeid.

 

Om nieuwe klanten te blijven trekken, moet er echter verder geïnvesteerd worden en dan voornamelijk in nieuwe winkels. Rosada opende afgelopen weekend alvast een uitbreiding van 8.000 vierkante meter, een groei van ongeveer 50 procent en goed voor 45 nieuwe winkels. Ook in Batavia Stad is de bouw gestart voor een uitbreiding van 31.000 vierkante meter en 45 nieuwe winkels. In Roermond liggen er dan weer plannen op tafel voor een fikse uitbreiding, waarmee het wil uitgroeien tot het grootste outletcentrum van Europa.

 

Samen met de uitbreiding wordt er bij de outletcentra gemikt op meer premium merken. In Roermond zijn ze er zelfs al in geslaagd om merken als Prada, Burberry en Armani aan te trekken, maar ook de andere outletcentra zien brood in het premiumsegment. “Om mensen echt een dagje uit te kunnen bieden, hebben we meer massa nodig, inclusief een breder assortiment met een meer premium positie”, zegt directeur Gerben Boomsma van Stable International, het bedrijf achter Rosada aan het FD.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen19 oktober, 2026
    Hacker Inti De Ceukelaire: “Vroeger was de mens de zwakste schakel. Nu is dat AI”

    Artificiële intelligentie belooft retailers een revolutie in efficiëntie en klantenservice. Maar ook de kwetsbaarheden worden steeds duidelijker. Ethisch hacker Inti De Ceukelaire: “Je moet eerst weten hoe een hond zich gedraagt voordat je hem bij kleine kinderen laat.”

  • icon
    Algemeen16 oktober, 2026
    [In Beeld] TEDi opent 42e Belgische winkel bij ex-Cora Anderlecht

    De Duitse non-fooddiscounter TEDi opent vandaag zijn 42e Belgische vestiging in Shopping Cora Anderlecht. Ook op Europees niveau heeft de Action-uitdager nog ambitieuze groeiplannen.

  • icon
    Algemeen15 oktober, 2026
    Impact pakjestaks houdt aan: 42% minder kleine pakjes via luchthaven Luik

    De Europese pakjestaks laat zich steeds sterker voelen op de luchthaven van Luik. Sinds de invoering van de heffing op 1 juli is het aantal kleine pakjes met 42% gedaald en zijn er 6% minder vliegtuigbewegingen. Toch betekent dat niet noodzakelijk dat er minder goederen Europa binnenkomen.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food23 september, 2026
    Van Eerd vecht veroordeling aan: “OM maakte er een zootje van”
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Food23 september, 2026
    AB InBev kaapt Champions League na 33 jaar weg bij Heineken
  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin29 september, 2026
    Gamma plooit zich terug op Vlaanderen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail