RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Einde aan winstgolf voor Amazon

icon
Algemeen26 juli, 2019

Na twee jaar winstgroei die de verwachtingen overtrof, komt nu een einde aan die groene golf bij Amazon. Zowel de omzet als de winst stegen, maar analisten hadden op meer gerekend.

 

Naar levering binnen de dag

In het voorbije tweede kwartaal heeft Amazon een omzet van 63,4 miljard dollar (zo’n 57 miljard euro) gehaald. Dat is ongeveer een vijfde meer dan een jaar eerder. Omdat de onlinegigant de verkopen echter ziet vertragen, investeert de marktplaats in logistieke services: in de VS wordt levering binnen de dag de nieuwe standaard voor Prime-leden. 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

In het kwartaal dat in maart eindigde, lag het aantal verkochte items op Amazon slechts 10% hoger, vergeleken met 22% groei in dezelfde periode een jaar eerder. Dit kwartaal stijgen de verkoopaantallen weliswaar weer, met een groei van 18%.

De investeringen om die belofte te realiseren, kostte echter alleen al in het tweede kwartaal 800 miljoen dollar (718,7 miljoen euro). De kosten kwamen daarmee hoger uit dan verwacht en Brian Olsavsky, CFO van Amazon, geeft volgens The New York Times ook toe dat er productiviteitsproblemen waren bij die transitie.

 

Winstgroei daalt gevoelig

De nettowinst kwam dan ook op 2,6 miljard dollar (2,3 miljard euro), of 5,22 dollar (4,7 euro) per aandeel, uit. Analisten gingen uit van 5,56 dollar per aandeel. Een jaar eerder bedroeg de winst in dezelfde periode zo’n 2,5 miljard dollar.

Nog steeds komt de winst hoofdzakelijk uit Amazon Web Services, de clouddiensten van de groep uit Seattle. De omzet in die divisie steeg naar 8,4 miljard dollar (7,54 miljard euro). Wel is er op winstvlak een groeivertraging te zien: de jaarlijkse groei kwam voor het eerst in de geschiedenis onder de 40% uit. De winstmarge daalde zo van 84% vorig jaar na 24%, al zou dat door de sterke groei – met ook een forse toename van het aantal medewerkers – komen.

In het lopende kwartaal verwacht Amazon een omzet tussen de 66 miljard en 70 miljard dollar (59 à 63 miljard euro). Door de blijvend hoge investeringen in de snellere bezorgservice, zal de operationele winst wellicht wel fors lager uitvallen.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen20 oktober, 2026
    Amazon pompt 16,9 miljard euro in Duitse AI, cloud en satellietinternet

    Amazon zet vol in op Duitsland als hub voor Europese expansie. De Amerikaanse techgigant kondigt aan in 2027 meer dan 16 miljard euro te investeren in het land. De investering moet de groei van cloud computing, kunstmatige intelligentie (AI), satellietinternet en mediaproducties verder aanjagen.

  • icon
    Algemeen19 oktober, 2026
    Vinted overspoeld met gestolen spullen na rellen in Frankrijk

    Van designerhandtassen tot cosmetica: tweedehandsplatform Vinted kampt met een golf van verdachte advertenties na de hevige rellen en plunderingen in Frankrijk afgelopen weekend. Het bedrijf verwijdert massaal zoekertjes voor luxeproducten die vermoedelijk afkomstig zijn uit geplunderde winkels. Luxeproducten duiken weer op Tijdens de onlusten kregen duizenden Franse winkels te maken...

  • icon
    Algemeen19 oktober, 2026
    Franse rellen treffen 3.000 winkels: Sephora sluit alle vestigingen, Carrefour vreest miljoenenfactuur

    (update) De gewelddadige protesten in Frankrijk hebben minstens 3.000 winkels geraakt. Onder meer Sephora, Burberry, Galeries Lafayette en Carrefour kregen te maken met plunderingen of vernielingen.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food23 september, 2026
    Van Eerd vecht veroordeling aan: “OM maakte er een zootje van”
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Food23 september, 2026
    AB InBev kaapt Champions League na 33 jaar weg bij Heineken
  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin29 september, 2026
    Gamma plooit zich terug op Vlaanderen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail