RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Inno
  • Onderwerpen Herstructurering
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Verkoop nog niet aan de orde: Inno zet door met strategische herpositionering

icon
Algemeen14 februari, 2023
Armin Devender, Inno

De Belgische warenhuisketen Inno voert zijn strategische herpositionering verder uit zoals gepland, zegt CEO Armin Devender. Een mogelijke verkoop door moederbedrijf Galeria Karstadt Kaufhof is nog niet concreet.

Geen concrete gesprekken

Recent rezen er heel wat vragen over de toekomst van warenhuisketen Inno, het dochterbedrijf van Galeria Karstadt Kaufhof met zestien winkels in België. Het Duitse moederbedrijf ondergaat op de thuismarkt immers een ingrijpende herstructurering na een beschermingsprocedure en overweegt volgens Duitse financiële media een verkoop van de Belgische dochter, een transactie die tientallen miljoenen zou kunnen opbrengen.

Tot nu toe wou het Duitse bedrijf de geruchten niet bevestigen, maar nu volgt er dan toch een summier commentaar. “In deze situatie moet Galeria Karstadt Kaufhof alle denkbare scenario’s overwegen, inclusief de verkoop van zijn Inno-aandelen. Maar er vinden op dit moment geen concrete verkoopgesprekken plaats”, zegt herstructureringsexpert Arndt Geiwitz, die Galeria Karstadt Kaufhof begeleidt.

Het tij gekeerd

Devender ontkent intussen dat Inno herstructureringsmaatregelen boven het hoofd hangen: “Bij Inno voeren we de strategische herpositionering verder uit zoals gepland. Zelfs als de aandeelhoudersstructuur daadwerkelijk zou wijzigen, zal dit geen veranderingen teweegbrengen voor onze medewerkers, klanten, winkels en partners”, zegt hij.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

“We gaan onze department stores in de toekomst nog meer in het premiumsegment positioneren. In de winkels in de Brusselse Nieuwstraat en de Louizalaan worden deze zomer al aanpassingen in die richting zichtbaar.” In oktober 2022 kondigde de CEO aan dat hij met succes het tij gekeerd had bij de warenhuisketen: Inno realiseerde vorig boekjaar een positieve EBITDA van ruim tien miljoen euro, na twee verlieslatende jaren.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen23 oktober, 2026
    Herbruikbare e-commerceverpakking slaagt voor consumententest

    Consumenten blijken bereid om verzendverpakkingen terug te brengen, zeker wanneer ze hun waarborg eenvoudig kunnen recupereren. Dat leert een proefproject van Bpost, Torfs en Juttu. De uitdaging verschuift nu van consumentengedrag naar logistiek en rendabiliteit: wie organiseert een systeem dat ook op grote schaal werkt?

  • icon
    Algemeen22 oktober, 2026
    Winkeliers in Brussel en Parijs barricaderen hun zaken uit angst voor nieuwe rellen

    In Brussel en Parijs zetten winkeliers zich schrap voor een nieuw weekend van onlusten. Velen beschermen hun etalages met houten panelen en metalen hekken, na de plunderingen en vernielingen van afgelopen weekend. De veiligheidsmaatregelen kosten hen echter nu al omzet.

  • icon
    Algemeen22 oktober, 2026
    eBay schrapt opnieuw 1.000 banen ondanks sterke groei

    E-commerceplatform eBay schrapt wereldwijd ongeveer 1.000 banen, goed voor 9% van het personeelsbestand. Het is al de tweede grote ontslagronde dit jaar. De Amerikaanse marktplaats wil zijn organisatie vereenvoudigen en meer investeren in groei categorieën zoals luxegoederen, tweedehandsmode en refurbished.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail