RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Winst Metro Group stijgt licht

icon
Algemeen11 februari, 2015

Sterke terugval Oost-Europa

De terugval in omzet was vooral te wijten aan een sterke daling (-12,4%) in Oost-Europa door negatieve wisselkoerseffecten. In lokale munteenheden bleef de omzet immers ongeveer status quo. Ook op thuismarkt Duitsland waren er amper verschuivingen, met een omzet van 7,7 miljard euro.

 

In de rest van West-Europa was er een omzetgroei van 1,1% ten opzichte van vorig jaar, tot 5,6 miljard euro. De grootste sprong kwam er in de zone Azië/Afrika, waar de omzet met 10,5% steeg (2,8% voor wisselkoersen) naar 961 miljoen euro.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Media-Saturn doet het goed

Winkelketen Real kreeg de zwaarste klappen door de verkoop van de Oost-Europese winkels, al steeg de omzet van Real op een vergelijkbare basis met 0,9%. Galeria Kaufhof heeft het moeilijker: de vergelijkbare omzet daalde er met 1,4% en de totale omzet met 1% naar 993 miljoen euro.

 

Bij Metro Cash & Carry steeg de vergelijkbare omzet met 1,4%, maar daalde de totale omzet met 3,6% naar 8,2 miljard euro. Zonder wisselkoerseffecten was ook daar een stijging van 1,1% waarneembaar, maar die werd dus teniet gedaan door enkele negatieve koerseffecten in Oost-Europa. Metro Group maakte ook bekend dat de Griekse afdeling van Metro Cash & Carry zal verkocht worden aan de retailer Sklaventitis.

 

Media-Saturn tot slot zag de omzet met 4,1% stijgen naar 6,9 miljard euro. Ook op vergelijkbare basis was er sprake van een omzetgroei van 3,8%: op alle markten kon Media-Saturn een groei laten optekenen, met vooral in Oost-Europa een flinke sprong voorwaarts.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen16 oktober, 2026
    [In Beeld] TEDi opent 42e Belgische winkel bij ex-Cora Anderlecht

    De Duitse non-fooddiscounter TEDi opent vandaag zijn 42e Belgische vestiging in Shopping Cora Anderlecht. Ook op Europees niveau heeft de Action-uitdager nog ambitieuze groeiplannen.

  • icon
    Algemeen15 oktober, 2026
    Impact pakjestaks houdt aan: 42% minder kleine pakjes via luchthaven Luik

    De Europese pakjestaks laat zich steeds sterker voelen op de luchthaven van Luik. Sinds de invoering van de heffing op 1 juli is het aantal kleine pakjes met 42% gedaald en zijn er 6% minder vliegtuigbewegingen. Toch betekent dat niet noodzakelijk dat er minder goederen Europa binnenkomen.

  • icon
    Algemeen15 oktober, 2026
    Too Good To Go wil ook overschotten in non-food aanpakken

    Too Good To Go, de app die al tien jaar voedseloverschotten aanpakt, breidt zijn marktplaats uit naar bijkomende productcategorieën, zoals verzorging, huishoudproducten of bloemen. Verspilling houdt niet op bij voedsel, zegt het bedrijf.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food23 september, 2026
    Van Eerd vecht veroordeling aan: “OM maakte er een zootje van”
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Food23 september, 2026
    AB InBev kaapt Champions League na 33 jaar weg bij Heineken
  • icon
    Algemeen22 september, 2026
    Nieuw distributiecentrum anticipeert op verdere groei voor Bol
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail