RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Redactie
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Bestuursrechter wil geen uitbreiding Hornbach Geleen

icon
Doe-Het-Zelf/Tuin17 oktober, 2012

Zeker een jaar vertraging

De zaak werd bij de bestuursrechter aanhangig gemaakt door de concurrenten Bouwmarkt Stein en Budé Holding Meerssen Maastricht (exploitant van zeven bouwmarkten in Zuid-Limburg). Volgens de rechter deugt de door de gemeente Sittard-Geleen – die de uitbreiding wel wil toestaan – gevolgde procedure op minimaal vier punten niet.

 

De gemeente staat nu voor de keuze tegen de uitspraak beroep aan te tekenen bij de Raad van State in Den Haag of de hele procedure over te doen, maar zeker is nu al dat de uitbreiding van Hornbach in Geleen met minimaal een jaar wordt vertraagd.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

De relatie tussen Hornbach, de gemeente Sittard-Geleen en de concurrerende bouwmarkten in Geleen en omgeving is al vele jaren gespannen. De huidige vestiging van Hornbach ligt immers vlakbij, maar niet in, het tuinwinkelcentrum Gardenz (30.000 m²). Al in 2004 stapten de concurrenten met succes naar de bestuursrechter en de Raad van State om de komst van Hornbach naar Gardenz tegen te houden.

 

Vijftien jaar Hornbach in Nederland

De komst van Hornbach naar Nederland vijftien jaar geleden is steeds gepaard gegaan met verzet en juridische procedures. Dat gold al direct bij de eerste Hornbach in Nederland, in Kerkrade, vlak naast het Parkstad Limburg-stadion. Ook voor die vestiging moesten de bestemmingsprocedures worden aangepast, wat tot breed verzet van de concurrentie leidde.

 

Hornbach volgt een heel eigen vestigingsbeleid en zoekt daarvoor steeds de grenzen van de bestemmingsplannen op. Ook de vestigingen in de Alblasserdam en in Breda leidden tot procedures voor de Raad van State. Met name de grote concurrenten Praxis en Gamma zien de opmars van Hornbach in Nederland met lede ogen aan.

 

Hoewel de Nederlandse consumenten Hornbach wel zeer goed weten te waarderen, is de missie van Hornbach, geformuleerd in 2007, om binnen tien jaar 45 bouwmarkten in Nederland te openen, daardoor vooralsnog niet waargemaakt. De Duitse Hornbach-groep exploiteert in negen Europese landen inmiddels 137 grootschalige bouwmarkten en tuincentra. In Nederland telt Hornbach (voorlopig) negen vestigingen.

Meer over... Doe-Het-Zelf/Tuin
Zie meer
  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin26 augustus, 2026
    Hornbach loodst klanten recht naar het juiste schap

    Hornbach lanceert voor al zijn Nederlandse bouwmarkten een navigatiefunctie uit in de app. Klanten krijgen op hun smartphone een route naar het gangpad, de stelling en het schap waar een product ligt. De doe-het-zelfketen testte de technologie een jaar lang in Nijmegen.

  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin26 augustus, 2026
    Bauhaus trekt zich terug uit Noorwegen

    Doe-het-zelfketen Bauhaus verlaat Noorwegen na bijna twintig jaar. De drie vestigingen gaan naar verwachting eind oktober dicht, waardoor 223 banen verdwijnen. De Duitse groep ziet onvoldoende perspectief om er op lange termijn winstgevend te opereren.

  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin10 augustus, 2026
    Gamma sluit twee winkels in Brussel

    Gamma heeft deze zomer twee vestigingen gesloten in Brussel. De doe-het-zelfketen doet dat naar eigen zeggen om “bedrijfseconomische redenen”. De retailer verloor vorig jaar marktaandeel in België.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Algemeen10 augustus, 2026
    Flink wat nieuwkomers verwacht in Wijnegem Shopping Center
  • icon
    Schoonheid/verzorging12 augustus, 2026
    Douglas duikt in het rood en hint op winkelsluitingen
  • icon
    Vrije tijd12 augustus, 2026
    Eerste overnamekandidaat daagt op voor failliete fietsgroep Accell
  • icon
    Mode7 augustus, 2026
    H&M plant ontslagronde in VK
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail