RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door redactie Nederland
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

‘Bouwmarkten zijn tikkende tijdbommen’

icon
Doe-Het-Zelf/Tuin23 september, 2011

Het is bar en boos gesteld met de brandveiligheid in bouwmarkten. Experts spreken over ‘tikkende tijdbommen’, waarbij het slechts een kwestie van tijd is voordat er iets helemaal mis gaat. Eén enkel vonkje tijdens het mengen van verf kan desastreuze gevolgen hebben, schrijft De Telegraaf.

Geen diploma

In dat dagblad noemt Jorrit Nieuwenhuis van ingenieursbureau Arcadis het ‘verbijsterend’ dat werknemers van amper zestien jaar met verpakte chemische stoffen als terpentine, lijmen, wasbenzine en ammonia mogen ‘goochelen zonder fatsoenlijke opleiding’. Volgens hem is het schokkend dat in bouwmarkten niet dezelfde strenge eisen worden gesteld als in de chemische industrie.

“Ik denk dat in geen enkele Nederlandse bouwmarkt iemand rondloopt met het diploma ‘geslaagd voor veilig omgaan en werken met gevaarlijke stoffen’. Uitermate zorgelijk”, aldus Nieuwenhuis. Ook de Nederlandse Vereniging voor Brandweerzorg en Rampenbestrijding (NVBR) is bezorgd. Zij raden winkeliers aan om vluchtige stoffen op te slaan in brandwerende kluizen en alleen vanuit veilige ruimten te verkopen, net als vuurwerk. “Maar er is geen wet- en regelgeving omdat het gaat om zogenaamde kleinverpakkingen”, aldus een woordvoerder.

Mogelijk rampzalig

Volgens Nieuwenhuis kunnen de gevolgen van een brand  bij een bouwmarkt rampzalig uitpakken. “Er zijn in de meeste bouwmarkten geen veilige compartimenten of gangpaden die met deuren kunnen worden afgesloten. Hoewel de regelgeving in maart 2009 werd aangescherpt, is er amper iets gebeurd.” Een zegsman van de doe-het-zelfbranche nuanceert de berichtgeving. Volgens hem doet de branche alles om gevaarlijke situaties te voorkomen en zijn er regelmatig controles door de brandweer.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Meer over... Doe-Het-Zelf/Tuin
Zie meer
  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin13 oktober, 2026
    Kingfisher haalt nieuwe CEO bij OBI

    Kingfisher heeft een opvolger beet voor Thierry Garnier, die naar Ahold Delhaize vertrekt. De groep achter B&Q en Screwfix in het Verenigd Koninkrijk en Castorama en Brico Depot in Frankrijk haalt OBI-topman Sebastian Gundel binnen als nieuwe CEO.

  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin13 oktober, 2026
    Overnemer in beeld voor vier Waalse Gamma-winkels, maar niet voor personeel

    Vier van de zes bedreigde Gamma-winkels in Wallonië zouden een overnemer hebben gevonden. Voor de 74 werknemers biedt die mogelijke deal voorlopig echter geen zekerheid: de kandidaat-overnemer zou het personeel niet mee overnemen.

  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin2 oktober, 2026
    Gamma-exit uit Wallonië wordt concreet: zes winkels en 74 banen bedreigd

    De aangekondigde terugtrekking van Gamma uit Franstalig België krijgt snel concrete gevolgen. Zes Waalse winkels dreigen te sluiten en zo staan 74 banen op de tocht. Alleen de franchisewinkel in Doornik blijft buiten schot.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food16 september, 2026
    Royal Swinkels verhuist afvulactiviteiten Brouwerij Palm naar Nederland
  • icon
    Food23 september, 2026
    Van Eerd vecht veroordeling aan: “OM maakte er een zootje van”
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Food16 september, 2026
    Hoe Delhaize de Belgen vaker voor groenten en fruit wil doen kiezen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail