RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Hoe BricoPlanit vrouwelijke doe-het-zelvers verleidt

icon
Doe-Het-Zelf/Tuin4 april, 2019

In Waterloo lanceert BricoPlanit (Maxeda) een volledig nieuw winkelconcept, dat meer nadruk legt op inspiratie en decoratie om vrouwelijke klanten aan te spreken: “Vrouwen nemen 80 % van de beslissingen over klus- en renovatiewerken in de woning.”

 

Vier woonstijlen

De nieuwe vestiging, op de Carrefoursite in Mont-Saint-Jean, is ruim 10.000 vierkante meter groot en beschikt ook over een bijna 1.000 vierkante meter grote drive-in voor bouwmaterialen. Naast de vertrouwde afdelingen met technische producten liggen de accenten meer op inspiratie en decoratie. Bij het binnenkomen worden de klanten verwelkomd in een zeer ruime verlichtingsafdeling, en verderop bevindt zich de sfeervolle afdeling decoratie, die is opgedeeld in vier verschillende woningen met een eigen stijl. Het hele aanbod is daarrond opgebouwd. Om te voldoen aan ieders smaak en verwachting is elke woning geïnspireerd op een specifiek universum: Casa Exotic (speels en kleurrijk, met papegaaien als rode draad), Ethnic Factory (warme tonen, wat Afrikaans geïnspireerd), Japandi Spirit (zen, een mix van oosters en Scandinavisch strak) en Chic Living (meer luxe, met marmer en goud).
 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Met dit winkelconcept wil het bedrijf effectief een vrouwelijker publiek bereiken. “Naar een grote doe-het-zelfzaak als BricoPlanit komen mensen voor grotere projecten, zoals een badkamerrenovatie, een nieuwe vloer of een heraanleg van de tuin. Vrouwen nemen 80 % van de beslissingen als het gaat om dat soort klus- en renovatiewerken in de woning. Daar willen we beter op inspelen”, zegt Ralph Berteaux, Managing Director bij BricoPlanit.
 

De winkel heeft wel 50.000 referenties op voorraad en gaat prat op de grootste keuze in tegels, houten vloeren en deuren, onder andere. De vestiging heeft een afhaalmagazijn en fungeert ook als afhaalpunt voor onlinebestellingen. Binnenkort opent de retailer trouwens een nieuwe webshop. Voor grotere klussen (of voor mensen met twee linkerhanden) kan de klant een beroep doen op installatie aan huis.

Meer over... Doe-Het-Zelf/Tuin
Zie meer
  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin26 augustus, 2026
    Hornbach loodst klanten recht naar het juiste schap

    Hornbach lanceert voor al zijn Nederlandse bouwmarkten een navigatiefunctie uit in de app. Klanten krijgen op hun smartphone een route naar het gangpad, de stelling en het schap waar een product ligt. De doe-het-zelfketen testte de technologie een jaar lang in Nijmegen.

  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin26 augustus, 2026
    Bauhaus trekt zich terug uit Noorwegen

    Doe-het-zelfketen Bauhaus verlaat Noorwegen na bijna twintig jaar. De drie vestigingen gaan naar verwachting eind oktober dicht, waardoor 223 banen verdwijnen. De Duitse groep ziet onvoldoende perspectief om er op lange termijn winstgevend te opereren.

  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin10 augustus, 2026
    Gamma sluit twee winkels in Brussel

    Gamma heeft deze zomer twee vestigingen gesloten in Brussel. De doe-het-zelfketen doet dat naar eigen zeggen om “bedrijfseconomische redenen”. De retailer verloor vorig jaar marktaandeel in België.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Algemeen10 augustus, 2026
    Flink wat nieuwkomers verwacht in Wijnegem Shopping Center
  • icon
    Schoonheid/verzorging12 augustus, 2026
    Douglas duikt in het rood en hint op winkelsluitingen
  • icon
    Vrije tijd12 augustus, 2026
    Eerste overnamekandidaat daagt op voor failliete fietsgroep Accell
  • icon
    Mode7 augustus, 2026
    H&M plant ontslagronde in VK
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail