RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Arvesta
  • Onderwerpen Managementwissel
  • Geografie België
  • Personen Niek Depoorter
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Eric Lauwers stopt als CEO Arvesta

icon
Doe-Het-Zelf/Tuin26 oktober, 2023
Nieuwe CEO van Arvesta Niek Depoorter

Topman Eric Lauwers verlaat Arvesta, de groep boven de Aveve- en Eurotuin-winkels, na acht jaar. Niek Depoorter neemt vanaf 1 januari 2024 de fakkel over.

Transformatietraject

Depoorter werkt al sinds 1994 in het bedrijf, waar hij sinds 2016 lid is van het uitvoerend comité. Vandaag is hij verantwoordelijk voor het leiden van de businessunit Agri & Horti.

De wissel komt er omdat Eric Lauwers vanaf 1 maart 2024 een nieuwe uitdaging als CEO aangaat bij een – nog niet nader genoemde – andere onderneming. Lauwers belooft echter dat de strategie van Arvesta niet zal veranderen. “De focus op lange termijn zal gericht blijven op onze belangrijkste pijlers: betrokkenheid van mensen, klantgerichtheid en een gezonde winstgevendheid”, aldus de aftredende CEO in een mail.

“Sinds mijn komst in 2016 heeft Arvesta een grote transformatie doorgemaakt waardoor we het bedrijf hebben kunnen versterken en de groei hebben kunnen voortzetten”, blikt Lauwers terug. “De omzet bedroeg 1,3 miljard euro in 2016 en was tegen 2022 gestegen naar 1,9 miljard. Arvesta knoopte terug aan met groei en onderging een grondige transformatie volgens onze Stronger Together-filosofie.”

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Doe-Het-Zelf/Tuin
Zie meer
  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin16 oktober, 2026
    Moederbedrijf Brico en Praxis dook in het rood voor financiële reddingsoperatie

    Maxeda DIY Group, het moederbedrijf van Brico, BricoPlanit en Praxis, heeft zijn jongste boekjaar met verlies afgesloten. De tegenvallende cijfers waren de voorbode van een ingrijpende herfinanciering, waarmee de doe-het-zelfgroep zijn financiële toekomst veilig wil stellen.

  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin13 oktober, 2026
    Kingfisher haalt nieuwe CEO bij OBI

    Kingfisher heeft een opvolger beet voor Thierry Garnier, die naar Ahold Delhaize vertrekt. De groep achter B&Q en Screwfix in het Verenigd Koninkrijk en Castorama en Brico Depot in Frankrijk haalt OBI-topman Sebastian Gundel binnen als nieuwe CEO.

  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin13 oktober, 2026
    Overnemer in beeld voor vier Waalse Gamma-winkels, maar niet voor personeel

    Vier van de zes bedreigde Gamma-winkels in Wallonië zouden een overnemer hebben gevonden. Voor de 74 werknemers biedt die mogelijke deal voorlopig echter geen zekerheid: de kandidaat-overnemer zou het personeel niet mee overnemen.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail