RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door redactie Nederland
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

'Ongelooflijke potentie voor online bouwmarkt'

icon
Doe-Het-Zelf/Tuin6 december, 2012

Desinteresse van grote spelers

Als Wehkamp op dit moment één van de grotere spelers op het terrein van online verkoop is, komt dat vooral door uitblijvende initiatieven van de grote spelers op het gebied van bouwmarkten in Nederland. “Een jaar of vijf terug begonnen we met de verkoop van boren als uitbreiding op ons elektronicasegment. In 2010 hebben we besloten een dedicated categorie Tuin & Klussen te creëren. Het is uitgegroeid tot een volwaardige productgroep”, zegt van Cooth tegen Twinkle.

 

Inmiddels is het assortiment sterk uitgebreid, maar een volwaardige bouwmarkt zal het nooit worden. “We zullen nooit zeshonderd verschillende boormachines gaan verkopen, wat ik andere partijen nog wel zie doen”, zegt hij. “We kiezen voor een fashionable propositie, waar verf, vloeren en behang bijvoorbeeld wel in passen, maar gipsplaten niet. Wij zullen eerder een stapje terug doen als het gaat om de functionele producten (zoals gereeedschap, red.) en het decoratieve assortiment oprekken. Wehkamp.nl zoekt onderscheid in inspiratie.”

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

De online potentie in de productgroep is volgens hem echter ‘ongelooflijk’.  Alleen Praxis is op dit moment op grote schaal online aanwezig, Hornbach wil hier volgend jaar mee beginnen.

Meer over... Doe-Het-Zelf/Tuin
Zie meer
  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin16 oktober, 2026
    Moederbedrijf Brico en Praxis dook in het rood voor financiële reddingsoperatie

    Maxeda DIY Group, het moederbedrijf van Brico, BricoPlanit en Praxis, heeft zijn jongste boekjaar met verlies afgesloten. De tegenvallende cijfers waren de voorbode van een ingrijpende herfinanciering, waarmee de doe-het-zelfgroep zijn financiële toekomst veilig wil stellen.

  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin13 oktober, 2026
    Kingfisher haalt nieuwe CEO bij OBI

    Kingfisher heeft een opvolger beet voor Thierry Garnier, die naar Ahold Delhaize vertrekt. De groep achter B&Q en Screwfix in het Verenigd Koninkrijk en Castorama en Brico Depot in Frankrijk haalt OBI-topman Sebastian Gundel binnen als nieuwe CEO.

  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin13 oktober, 2026
    Overnemer in beeld voor vier Waalse Gamma-winkels, maar niet voor personeel

    Vier van de zes bedreigde Gamma-winkels in Wallonië zouden een overnemer hebben gevonden. Voor de 74 werknemers biedt die mogelijke deal voorlopig echter geen zekerheid: de kandidaat-overnemer zou het personeel niet mee overnemen.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food23 september, 2026
    Van Eerd vecht veroordeling aan: “OM maakte er een zootje van”
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Food23 september, 2026
    AB InBev kaapt Champions League na 33 jaar weg bij Heineken
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail