RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Lab9
  • Onderwerpen Bedrijfsresultaten
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Apple-verdeler Lab9 groeit met een kwart

icon
Elektro26 februari, 2024

Lab9 heeft vorig jaar een omzetgroei van 25% opgetekend, met dank aan de opening van vier nieuwe winkels. In 2024 heeft de verkoper van Apple-producten hoge verwachtingen van de Apple Vision Pro.

Mixed reality en AI

Lab9 Group kende een algemene groei van 24,6% in 2023, goed voor 147 miljoen euro omzet. De omzet van B2B-tak Lab9 Pro bleef stabiel op 50 miljoen euro, maar de consumentenwinkels groeiden met bijna 43% naar 97 miljoen euro. De webshop groeide wel ‘maar’ met 10% naar 3,4 miljoen euro.

Er kwamen vorig jaar vier winkels bij: één via overname (cipiyou in Verviers) en drie eigen openingen in Brussel, Charleroi en Sint-Niklaas. “Lab9 Stores telt nu in totaal 30 winkels waar we in zullen blijven investeren, en wie weet komen er nog enkele winkels bij in 2024”, zegt een tevreden CEO Geert Coolman. De Lab9-winkels tekenden ook een winstgroei van 22% op ten opzichte van 2022, naar bijna 5,5 miljoen euro.

In 2024 mikt Coolman voor Lab9 Pro op een groei van 10% en voor de consumentenwinkels zelfs op 15% meer omzet. “Met de lancering van de Apple Vision Pro, de ‘mixed reality’-bril van Apple, introduceerde Apple vorig jaar het concept van ‘spatial computing’. Dat zal zeker een impact hebben, niet alleen in de ICT-sector maar ook in de onderwijs-, onderzoeks- of vastgoedsector.” Het bedrijf ziet bovendien kansen in AI: Lab9 wil ook aan particulieren opleidingen aanbieden over onder andere AI, cyberveiligheid en digitalisering.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Elektro
Zie meer
  • icon
    Elektro24 augustus, 2026
    JD.com doet toezeggingen in overnamedossier MediaMarkt

    Chinese e-commercegigant JD.com zou de EU toezeggingen hebben gedaan in het onderzoek naar de overname van Ceconomy,het moederbedrijf van elektroretailers MediaMarkt en Saturn.

  • icon
    Elektro24 augustus, 2026
    Wissel bij Krëfel: Alain Hellebaut neemt roer over van Vincent Nolf

    Krëfel heeft weer een nieuwe CEO. Alain Hellebaut nam op 21 augustus de leiding over van Vincent Nolf, die na minder dan een jaar vertrekt. Nolf loodste de noodlijdende elektroketen door een ingrijpende herstructurering, nu verschuift de focus volgens Krëfel naar uitvoering en commercieel herstel.

  • icon
    Elektro20 augustus, 2026
    China wil Europees onderzoek naar MediaMarkt-overname blokkeren

    China draagt haar bedrijven en instellingen op om niet mee te werken aan het Europese onderzoek naar de Chinese e-commercegigant JD.com. Het ministerie van Justitie in Peking noemt het onderzoek naar de geplande overname van MediaMarkt-moeder Ceconomy "ongeoorloofd".

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Algemeen10 augustus, 2026
    Flink wat nieuwkomers verwacht in Wijnegem Shopping Center
  • icon
    Schoonheid/verzorging12 augustus, 2026
    Douglas duikt in het rood en hint op winkelsluitingen
  • icon
    Vrije tijd12 augustus, 2026
    Eerste overnamekandidaat daagt op voor failliete fietsgroep Accell
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail