RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Medeoprichter MediaMarkt overleden

icon
Elektro28 december, 2017

Erich Kellerhals, een medeoprichter van elektronicaketen MediaMarkt, is op kerstdag overleden. De Duitser legde in 1979 de basis van wat later zou uitgroeien tot een van de grootste elektroketens wereldwijd. Erich Kellerhals werd 78.

 

Begonnen met kachels en fietsen

Kellerhals opende in 1963 een kleine winkel met kolenkachels en olieoventjes in Ingolstad, later aangevuld met fietsen. In 1979 besluit hij samen met zakenpartners Walter Grunz en Leopold Stiefel een elektrodiscount te openen in een industriepark in München, die wordt gezien als het officiële startpunt van het huidige MediaMarkt.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

In 1988 verwierf Kaufhof de meerderheid van de aandelen. Kellerhals bleef wel een belangrijke minderheidsaandeelhouder, ook toen MediaMarkt in 1993 concurrent Saturn overnam alvorens in 1996 zelf te worden ingelijfd door METRO Group. De voorbije jaren ging hij trouwens geregeld in de clinch met de toplui van Media-Saturn (eerst met Horst Norsberg, dan met de Nederlander Pieter Haas) en vervolgens ook met METRO-ceo Olaf Koch (die Haas had aangesteld). Dat zou een van de factoren zijn geweest die heeft meegespeeld bij de beslissing om het handelsconcern te splitsen, schrijft het Duitse zakenblad Manager Magazin. De elektroactiviteiten werden dit jaar in een apart bedrijf, Ceconomy, ondergebracht.

 

Kellerhals is op 78-jarige leeftijd gestorven in het bijzijn van zijn familie, zo bevestigt zijn vermogensbeheerder aan Manager Magazin. In de lijst van rijkste Duitsers, die het zakenblad jaarlijks opmaakt, prijkte Kellerhals samen met zijn echtgenote op plaats 46. Zijn vermogen wordt geraamd op drie miljard euro.

Meer over... Elektro
Zie meer
  • icon
    Elektro27 oktober, 2026
    MediaMarkt-moeder Ceconomy overtreft eigen verwachtingen

    Ceconomy, het moederbedrijf van MediaMarkt en Saturn, heeft zijn boekjaar 2025/26 sterker dan verwacht afgesloten. De elektronicaretailer zag zijn winst met 27% stijgen, terwijl de omzet met 5,3% groeide. Ondertussen nadert de overname door het Chinese JD.com een beslissende fase.

  • icon
    Elektro23 oktober, 2026
    Ook MediaMarkt gaat overstag voor franchise

    MediaMarkt wil zijn winkelnetwerk uitbreiden met zelfstandige ondernemers. De elektronicaketen lanceert een nieuw partnermodel, waarbij lokale handelaars winkels uitbaten. De eerste vestigingen moeten medio 2027 openen in Duitsland, waarna een internationale uitrol volgt.

  • icon
    Elektro22 oktober, 2026
    Fnac Darty groeit ondanks Franse onrust

    Fnac Darty heeft in het derde kwartaal een omzetgroei van 1,8% op vergelijkbare basis geboekt. Vooral de Europese markten buiten Frankrijk en de onlineverkoop stuwen de resultaten. De elektronicaretailer bevestigt zijn jaarprognose, ondanks de recente plunderingen van Franse winkels.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail