RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven BCC
  • Onderwerpen Faillissement
  • Geografie Nederland
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Ook BCC kopje onder: vraagt uitstel van betaling aan

icon
Elektro14 september, 2023
Dutchmen Photography / Shutterstock.com

Elektronicaketen BCC vraagt uitstel van betaling aan. “Het verdienmodel klopt niet meer”, zegt eigenaar Michiel Witteveen, die ook dochterketen Intertoys momenteel probeert te verkopen.

Handdoek in de ring

Houdt ondernemer Michiel Witteveen grote schoonmaak? Eind augustus raakte bekend dat hij speelgoedketen Intertoys wil verkopen, nu maakt hij komaf met elektronicaketen BCC. De 70-jarige geeft aan dat het tijd is om opvolging te verzekeren, nadat een poging om met holding Mirage Retail naar de beurs te trekken faalde.

Voor BCC liggen de kaarten echter veel minder gunstig dan voor Intertoys. Opmerkelijk is dat Witteveen zelf geen toekomst ziet voor BCC, zo bericht het FD. Een recente poging om BCC te verkopen mislukte. Zelfs op een akkoord met de schuldeisers hoopt de keten vandaag niet meer. Een faillissement lijkt bijgevolg onafwendbaar. Na Big Bazar gaat zo al een volgende (ex-)Mirage-dochter onderuit. Ook de noodlijdende discounter was immers tot twee jaar geleden eigendom van de Mirage-groep.

Te kleine marges

De marges van BCC zijn volgens Witteveen te klein om de stijgende kosten te betalen, maar de leveranciers weigeren betere inkoopprijzen te geven. Bovendien voelt BCC de weerslag van de coronapandemie: toen kochten consumenten volop nieuwe toestellen, maar nu niet meer. In 2021 had BCC al een nettoverlies van 21 miljoen euro, de omzet bedroeg toen 425 miljoen.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

BCC heeft 56 winkels, een duizendtal medewerkers en een webshop. Witteveen verzucht echter dat de retailer aan e-commerce geen winst overhoudt. Bijgevolg stopte hij ook de samenwerking met onlineplatform Wehkamp. Afgelopen voorjaar voerde de keten ook een reorganisatie door, waarbij zowat een vijftigtal jobs op het hoofdkantoor verdwenen.

Meer over... Elektro
Zie meer
  • icon
    Elektro24 augustus, 2026
    JD.com doet toezeggingen in overnamedossier MediaMarkt

    Chinese e-commercegigant JD.com zou de EU toezeggingen hebben gedaan in het onderzoek naar de overname van Ceconomy,het moederbedrijf van elektroretailers MediaMarkt en Saturn.

  • icon
    Elektro24 augustus, 2026
    Wissel bij Krëfel: Alain Hellebaut neemt roer over van Vincent Nolf

    Krëfel heeft weer een nieuwe CEO. Alain Hellebaut nam op 21 augustus de leiding over van Vincent Nolf, die na minder dan een jaar vertrekt. Nolf loodste de noodlijdende elektroketen door een ingrijpende herstructurering, nu verschuift de focus volgens Krëfel naar uitvoering en commercieel herstel.

  • icon
    Elektro20 augustus, 2026
    China wil Europees onderzoek naar MediaMarkt-overname blokkeren

    China draagt haar bedrijven en instellingen op om niet mee te werken aan het Europese onderzoek naar de Chinese e-commercegigant JD.com. Het ministerie van Justitie in Peking noemt het onderzoek naar de geplande overname van MediaMarkt-moeder Ceconomy "ongeoorloofd".

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging12 augustus, 2026
    Douglas duikt in het rood en hint op winkelsluitingen
  • icon
    Vrije tijd12 augustus, 2026
    Eerste overnamekandidaat daagt op voor failliete fietsgroep Accell
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Mode25 augustus, 2026
    Kardashians Skims haalt designtop van Supreme binnen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail