RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Vanden Borre lanceert duurzaamheidsbarometer

icon
Elektro22 oktober, 2021

Om zijn klanten beter te informeren over de levensduur van apparaten introduceert elektroketen Vanden Borre een duurzaamheidsbarometer voor grote huishoudtoestellen.

 

Vergelijkingstool

De duurzaamheidsbarometer bestrijkt 16 producttypes en 22 merken. Het gaat uitsluitend om grote huishoudtoestellen zoals koelkasten, ovens, kookplaten, wasmachines, droogtrommels en vaatwassers.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

De barometer stelt klanten in staat om merken per productcategorie te vergelijken, schrijft La Libre. Elk toestel krijgt een score op 200 punten, die wordt berekend aan de hand van de betrouwbaarheid van het product en in hoeverre het gerepareerd kan worden. De betrouwbaarheidsscore wordt berekend op basis van het aantal toestellen onder garantie, gerepareerd en omgeruild door de dienst na verkoop in 2020 in verhouding tot het totale aantal verkochte toestellen. De score voor repareerbaarheid is gebaseerd op de verhouding tussen reparaties en vervangingen en de beschikbaarheid van reserveonderdelen.

 

Grote verschillen

Hoe hoger de gemiddelde duurzaamheidsscore, hoe waarschijnlijker het is dat het apparaat lange tijd optimaal zal functioneren en – in geval van een defect – kan worden gerepareerd. Vanden Borre wil naar eigen zeggen een voorbeeld stellen op het vlak van duurzaamheid. “Vanden Borre werkt samen met de verschillende merken om de levensduur van producten te verlengen door ze betrouwbaarder en beter repareerbaar te maken”, zegt Charles-Henri de Maleissye-Melun, CEO van Fnac Vanden Borre.

 

Uit de eerste gegevens van de duurzaamheidsbarometer blijkt dat niet alle merken voor dezelfde periode reserveonderdelen in voorraad hebben. Inbouwovens hebben de langste beschikbaarheid van reserveonderdelen, namelijk tien jaar. Dit zijn ook de elektrische toestellen die het vaakst hersteld worden, in plaats van ze te vervangen door een nieuw apparaat. Wel zijn er ook verschillen binnen productcategorieën: reguliere koelkasten blijken bijvoorbeeld veel betrouwbaarder dan zogenaamde Amerikaanse koelkasten.

 

Meer over... Elektro
Zie meer
  • icon
    Elektro18 september, 2026
    [Analyse] Mag JD.com MediaMarkt straks wel overnemen van Europa?

    De Europese Commissie moet tegen 23 oktober beslissen of JD.com het moederbedrijf van MediaMarkt en Saturn mag overnemen. Brussel buigt zich daarvoor over de vraag of de Chinese e-commercereus staatssteun kreeg, en vooral of die steun de Europese markt kan verstoren? Een nieuw rapport schat alvast dat de groep in...

  • icon
    Elektro17 september, 2026
    Coolblue naar Sint-Niklaas: “nog 10 extra winkels in België”

    Coolblue opent eind dit jaar een nieuwe winkel in Sint-Niklaas, waar de elektronicaretailer neerstrijkt in het Krea Park. Het wordt de dertiende Belgische vestiging en de eerste in het Waasland. Volgende halte: Gosselies.

  • icon
    Elektro24 augustus, 2026
    JD.com doet toezeggingen in overnamedossier MediaMarkt

    Chinese e-commercegigant JD.com zou de EU toezeggingen hebben gedaan in het onderzoek naar de overname van Ceconomy,het moederbedrijf van elektroretailers MediaMarkt en Saturn.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging14 september, 2026
    Wibra lanceert wasmiddelen onder huismerk
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Mode25 augustus, 2026
    Kardashians Skims haalt designtop van Supreme binnen
  • icon
    Algemeen28 augustus, 2026
    Anti-greenwashingregels EmpCo dwingen bedrijven hand diep in eigen boezem te steken
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail