RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Aldi wordt "altijd slim" in nieuwe slogan

icon
Food5 januari, 2022

Aldi heeft in België (en Luxemburg) een nieuwe slogan: na jaren van “Hoge kwaliteit, lage prijs” wordt de baseline nu “Aldi, altijd slim”. Het hele jaar lang wil de discounter dat ook gaan bewijzen met “52 waarheden”.

 

“Belangrijke evolutie”

Jarenlang hield Aldi vast aan zijn slogan “Hoge kwaliteit, lage prijs”, maar dat is niet langer onderscheidend genoeg. De discounter wil nu meer een totaalverhaal gaan brengen en veel meer aan de consument vertellen dan alleen het prijsargument. “Dit is een belangrijke evolutie”, vertelt communicatiemanager Jason Sevestre aan RetailDetail.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Eenvoudig winkelen staat voortaan centraal: het brede (maar ondiepe) assortiment van slechts 1600 referenties wordt nu als voorbeeld van eenvoud uitgespeeld. “Dat we het eenvoudig maken voor onze leveranciers, maakt samenwerken met Aldi ook slim voor hen”, luidt het.

 

Elke week een Aldi-waarheid

“Altijd slim” wordt zo een kapstok: prijs-kwaliteit blijft volgens Sevestre weliswaar bovenaan hangen, maar er is plaats voor nog veel meer “Aldi-waarheden”, het hele jaar door. Tijdens deze eerste week van januari benadrukt de discounter in haar reclames bijvoorbeeld dat er altijd een winkel in de buurt is. “Week 1 staat in teken van proximiteit, kwaliteit is één van de volgende thema’s. Zo willen we vertellen dat we ons Belgisch vers vlees voorzien is van een QR-code om de herkomst te traceren.”

 

Dat ruimere verhaal is nodig, omdat vandaag verschillende spelers inzetten op de prijsbelofte. “Doorheen het hele jaar willen we mensen bijna bij de hand nemen en gaan tonen wat we allemaal doen”, vertelt Sevestre. Uit onderzoek naar aanleiding van het nieuwe winkelconcept kwamen immers nog andere eigenschappen naar voor, zoals snel winkelen en soms verrassende producten.

 

De nieuwe slogan wordt doorgetrokken in verschillende geledingen van de supermarktketen. In vernieuwde winkels komt het versgamma bijvoorbeeld helemaal vooraan te staan, omdat verswaren meestal bovenaan het boodschappenlijstje staan. Ook de visuele identiteit krijgt een makeover: marketinguitingen krijgen een blauw-witte balkenstructuur. Het “zeer herkenbare” logo blijft gewoon bewaard.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Aldi en Lidl kunnen concurrenten niet langer blokkeren in het VK

    In het Verenigd Koninkrijk gelden voor Aldi en Lidl voortaan dezelfde vergunningsregels als voor de traditionele supermarktketens. Daarmee krijgen de grote concurrenten hun zin: zij eisten al langer een gelijk speelveld.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Heineken waarschuwt: afslankmiddelen bedreigen bierverkoop

    De opmars van afslankmiddelen als Ozempic en Wegovy heeft een groeiende impact op de biersector. Heineken waarschuwt Britse horeca-uitbaters dat consumenten minder alcohol drinken en spoort hen aan hun aanbod aan te passen. Onderzoek bevestigt dat de medicijnen het alcoholverbruik aanzienlijk kunnen verminderen.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    [In Beeld] Aldi opent pop-up-wijnbar in Antwerpen

    Om met het oog op de feestdagen te bewijzen dat goede wijn niet duur hoeft te zijn, opent Aldi zijn eigen tijdelijke wijnbar Al Divino in hartje Antwerpen. Bezoekers kunnen er nog tot en met 1 november terecht.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail