RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
  • Bedrijven Aldi
  • Onderwerpen Expansie
  • Geografie Spanje
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Aldi beëindigt 2025 met 496 supermarkten in Spanje

icon
Food18 december, 2025
© Shutterstock.com

Aldi Spanje sluit 2025 af 496 supermarkten na de toevoeging van 28 nieuwe winkels. De retailer breidt tegelijk zijn logistiek uit. Meer dan 7,8 miljoen Spaanse huishoudens kopen inmiddels bij de discounter.

Groei in strategische regio’s

De commerciële oppervlakte van Aldi groeide tot bijna 549.000 m², dat is meer dan de helft méér dan in 2020. De uitrol focuste op sleutelregio’s: Andalusië en Catalonië tekenden voor het grootste deel, met respectievelijk zeven en zes openingen. De regio Madrid kreeg vijf extra winkels; het Baskenland, Galicië, de regio Valencia en de Balearen elk twee; Aragón, Cantabrië en de Canarische eilanden elk één.

Aan de kassa’s is de groei merkbaar: met 400.000 extra kopers zou de supermarktketen de sterkste groeier zijn in Spanje qua aantal klanten. Meer dan 7,8 miljoen Spaanse huishoudens zouden nu al shoppen bij de discounter, meer dan vier op de tien huishoudens zou zelfs zijn wekelijkse boodschappen al bij Aldi doen.

Om die groei te blijven ondersteunen, bouwt Aldi ook verder aan zijn logistieke netwerk. De site in Pinto (Madrid) kreeg er bijvoorbeeld meer dan een kwart aan oppervlakte bij. Daarnaast heeft de keten ook distributiecentra in de regio’s Alicante, Barcelona, Burgos, Sevilla, Valencia en op Gran Canaria.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food2 november, 2026
    Cyberhack: koelinstallaties van supermarkten in 7 Europese landen getroffen

    Nadat maandagochtend Delhaize in België bevestigde dat de koelinstallaties van een veertigtal supermarkten werden gehackt, volgden snel meldingen van andere ketens en in andere landen. Alles wijst op een herhaling van de hack in Frankrijk twee weken geleden. Wie zit erachter?

  • icon
    Food2 november, 2026
    Carrefour België test ChatGPT: “Shoppen met AI gaat klanten veel tijd besparen”

    Boodschappen doen via ChatGPT: dat kan nu al bij Carrefour België. De supermarktketen verwacht niet meteen miljoenen gebruikers aan te trekken, maar wil wel begrijpen hoe agent-AI het zoek- en koopgedrag verandert. “Hoe praat de klant met de AI?”

  • icon
    Food2 november, 2026
    Nederlandse supermarkten bereiden samen noodwinkels voor

    Albert Heijn, Jumbo en Aldi werken aan een noodplan om de voedselvoorziening veilig te stellen bij oorlog, overstromingen of langdurige stroomuitval. De concurrerende supermarktketens willen per regio minstens één winkel operationeel houden. Voor de hoge kosten kijken ze naar de overheid.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail