RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Beyond Meat gaat in zee met McDonald’s en Yum!

icon
Food26 februari, 2021

Beyond Meat maakte gisteren lichtjes tegenvallende kwartaalresultaten bekend. In de marge daarvan kondigde de nepvleesproducent wel nieuwe deals aan met McDonald’s en Yum!, eigenaar van onder meer KFC en Taco Bell.

 

Prijsdruk

Beyond Meat zag de omzet in het laatste kwartaal toenemen met 3,5% tot 101,9 miljoen dollar (84 miljoen euro). Het aangepaste nettoverlies bedroeg 21,4 miljoen dollar (17,6 miljoen euro), fors hoger dan de 452.000 dollar (373.000 euro) tijdens dezelfde periode vorig jaar. Daarmee presteerde het bedrijf in het slotkwartaal beduidend minder goed dan tijdens de rest van het jaar. Over heel 2020 steeg de omzet met bijna 37%.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

“De sterke stijging van de vraag van de detailhandel, die kenmerkend was voor de eerste stadia van de pandemie toen consumenten abrupt overschakelden op meer thuisconsumptie, is afgenomen”, verduidelijkt Beyond Meat de terugval. MarketWatch wijst daarnaast ook op de toenemende prijsdruk van grote concurrent Impossible Foods. Voor de derde keer in minder dan een jaar verlaagde de sectorgenoot onlangs fors zijn prijzen.

 

Samenwerken met diverse partners

Kort nadat Beyond Meat de resultaten publiceerde, kondigde de onderneming ook twee nieuwe samenwerkingsovereenkomsten aan. De Amerikaanse fabrikant van vleesvervangers wordt de komende drie jaar de voorkeursleverancier van McDonald’s voor een nieuwe, plantaardige burger die wereldwijd wordt getest in een aantal markten van de fastfoodketen. Beide partijen willen ook samen nieuwe plantaardige producten ontwikkelen, waaronder alternatieven voor voor kip, varkensvlees en eieren.

 

Verder sloot Beyond Meat nog een deal met Yum!, om samen plantaardige menu’s te creëren voor de fastfoodketens KFC, Pizza Hut en Taco Bell. Vorige maand kondigden Beyond Meat en PepsiCo ook al een partnership aan om plantaardige snacks te ontwikkelen.

 

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Aldi en Lidl kunnen concurrenten niet langer blokkeren in het VK

    In het Verenigd Koninkrijk gelden voor Aldi en Lidl voortaan dezelfde vergunningsregels als voor de traditionele supermarktketens. Daarmee krijgen de grote concurrenten hun zin: zij eisten al langer een gelijk speelveld.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Heineken waarschuwt: afslankmiddelen bedreigen bierverkoop

    De opmars van afslankmiddelen als Ozempic en Wegovy heeft een groeiende impact op de biersector. Heineken waarschuwt Britse horeca-uitbaters dat consumenten minder alcohol drinken en spoort hen aan hun aanbod aan te passen. Onderzoek bevestigt dat de medicijnen het alcoholverbruik aanzienlijk kunnen verminderen.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    [In Beeld] Aldi opent pop-up-wijnbar in Antwerpen

    Om met het oog op de feestdagen te bewijzen dat goede wijn niet duur hoeft te zijn, opent Aldi zijn eigen tijdelijke wijnbar Al Divino in hartje Antwerpen. Bezoekers kunnen er nog tot en met 1 november terecht.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail